премія

Європейська народна партія номінувала Сенцова на премію Сахарова

13.09.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Європейська народна партія, найбільша фракція Європейського парламенту, номінувала незаконно ув’язненого в Росії українського режисера та письменника Олега Сенцова на здобуття премії «За свободу думки» імені Андрія Сахарова. Про це повідомляє журналіст Рікард Йозвяк.

 

«Найбільша політична група в Європарламенті висунула Сенцова на премію Сахарова 2018 року», – написав журналіст.

 

 

Політична група Європейської народної партії у Європарламенті також повідомила про це рішення у Twitter.

 

«Український кінорежисер, незаконно ув’язнений у Росії, Олег Сенцов є нашим кандидатом на премію Сахарова у 2018 році», – йдеться у повідомленні. Також в ЄНП додали хештег #FreeSentsov із закликом звільнити Сенцова.

 

 

Минулого тижня Рікард Йозвяк повідомляв, що кандидатуру українського режисера і політв’язня Кремля підтримує низка депутатів Європарламенту, то ж є висока ймовірність, що саме Сенцова номінують на премію Сахарова.

 

Премія імені вченого, дисидента і правозахисника Андрія Сахарова була заснована Європарламентом в 1988 році і вручається за видатний внесок у захист прав людини і основних свобод. У грошовому вираженні вона становить 50 тисяч євро.

 

У різні роки лауреатами премії ставали Нельсон Мандела, Кофі Аннан, ООН, «Репортери без кордонів».

 

Український режисер, засуджений російським судом до 20 років ув’язнення за звинуваченням в організації терактів у Криму, голодує від 14 травня. Він вимагає звільнити всіх українських політв’язнів, які перебувають у російських в’язницях.

 

Як відомо, у Верховній Раді України 4 вересня зареєстрували проект постанови про заяву до норвезького Нобелівського комітету щодо висунення кандидатури українського кінорежисера, політв’язня в Російській Федерації Олега Сенцова на здобуття Нобелівської премії миру.

 

Нагадаємо, що нещодавно колишній президент Польщі Лех Валенса номінував Олега Сенцова на здобуття Нобелівської премії миру. Раніше до закликів світової культурної спільноти звільнити українського режисера приєднався американський письменник Стівен Кінг.

 

На початку серпня у центрі Москви відбувся флешмоб на підтримку Сенцова. А наприкінці липня портрет українського режисера з’явився на фасаді мерії 4-го округу Парижа.

 

Радіо Свобода