дослідження

ІМІ виявив чотири російські схеми «денацифікації української освіти»

01.06.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Росія проводить «денацифікацію освіти» на окупованих територіях України, що свідчить усвідомлений геноцид з боку держави-агресорки. Про це свідчать результати дослідження «Як Росія знищує шкільну освіту на окупованих територіях України. Результати розслідування», проведеного Інститутом масової інформації (ІМІ).

Так звана «денацифікація освіти» фінансується з державного бюджету росії. Основний куратор цього процесу — перший заступник голови адміністрації російського президента Сєрґєй Кірієнко.

 

Головна задача російських педагогів на окупованих територіях — знищити національну ідентичність українців через освіту. ІМІ ідентифікував понад 100 осіб — організаторів та деяких виконавців цього злочину.

 

Дослідники виявили такі чотири шляхи «денацифікації освіти»:

 

  • вербування вчителів;
  • «гуманітарні місії» та студзагони;
  • «перепідготовка» і «підвищення кваліфікації» колаборантів;
  • терор українських освітян.

 

Росія вже завезла на окуповані території понад 800 тисяч попередньо відібраних і підготовлених книжок. Мова, зокрема, йде про побудовані на фейках псевдоісторичні підручники про «подвиги» російських військових, книжки про нібито «злочини» Києва на Донеччині тощо. Одним з найбільших організаторів-постачальників такої літератури є керівна партія «Единая Россия».

 

Інститут масової інформації наголошує, що намагання росії впровадити на окупованих територіях свою систему освіти й, відповідно, усі схеми та заходи, які на це спрямовувалися, варто розглядати в контексті культурного геноциду проти українського народу. 

 

Інститут масової інформації закликає українських правоохоронців та міжнародну спільноту:

  • внести зміни до Кримінального кодексу України — створити норму, яка б передбачала безпосередню відповідальність для російських педагогів, що приїжджають на тимчасово окуповані росією території, щоб знищувати національну ідентичність українських дітей і нав’язувати їм ідентичність країни-агресора через свою систему освіти;
  • внести російських фізичних та юридичних осіб, які відповідальні за незаконне впровадження російської освіти на тимчасово окупованих територіях України, до міжнародних санкційних списків;
  • враховувати культурний аспект геноциду під час фіксації злочинів росії проти України, зокрема тих, які пов’язані зі сферою освіти.

 

Ознайомитися зі списками відповідальних за незаконне впровадження російської освіти на тимчасово окупованих територіях України:

  • перелік організаторів і пособників злочину;
  • перелік російських вчителів, які точно працювали, або досі працюють у навчальних закладах окупованих територій;
  • перелік колаборантів та інших виконавців злочину.

 

Як повідомлялося, у тимчасово окупованому Мелітополеві представники російської окупаційної влади змушують дітей у школах писати листи російським солдатам.

 

Читайте також: Fifty anti-Ukrainian propaganda books: How Russian publishers stoke hatred against Ukrainians

 

Чільна світлина: 1 вересня в окупованому росіянами Маріуполі/Петро Андрющенко