IPA

Міжнародна асоціація видавців виділила п’ять ключових проблем світового книговидання

02.05.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Унаслідок пандемії перед світовою видавничою галуззю посилилися питання свободи слова та авторського права. Про це ідеться у звіті про стан книговидавничої сфери у світі протягом 2020-2022 років Міжнародної асоціації видавців (IPA), оприлюдненому на сайті IPA.

 

IPA наголошує на п’яти основних сферах світового книговидання, які потребують поліпшення. Це авторське право, загроза свободі слова, екологічні проблеми, інклюзивність та новітні технології.

 

Для розв’язання проблем у сфері авторського права, зокрема відсутності розуміння його принципів споживачами, асоціація пропонує державам ухвалювати відповідні закони,  суспільствам співпрацювати з працівниками літературної галузі для забезпечення поінформованості про авторські права та створювати законні способи доступу до книжок, захищених авторським правом.

 

Для протидії зростанню загрози для свободи слова IPA радить створити міжнародний день свободи видавництва, якомога ширше висвітлювати цю проблему, дати спільне визначення свободі слова та переглянути закони щодо пропаганди.

 

Для запобігання екологічної катастрофи Міжнародна асоціація видавців пропонує створити посібник з найкращих рішень для екологізації всіх процесів книговидавничої галузі, зокрема друку, логістики, пакування тощо. Крім того, на думку IPA, варто розробити нормативні стандарти щодо екології у видавничій галузі.

 

Для зростання інклюзивності IPA передбачає розроблення загальних стандартів звітності для сприяння прогресу та співпрацю з книжковими ярмарками, книгарнями та бібліотеками, що стимулюватиме дискусію про різноманітність та інклюзивність, інклюзивне книговидання та створення книжок мовами корінних народів.

 

Крім того, Міжнародна асоціація видавців наголошує на зростанні ролі технологій у книговидавничій сфері та потребі працівників галузі їх опановувати.

 

Повний звіт можна переглянути за посиланням.

 

Міжнародна асоціація видавців (IPA) — міжнародна федерація видавничої галузі національних видавничих асоціацій, що представляють книговидання. Некомерційна та неурядова організація, заснована в 1896 р.

 

Нагадаємо, президентка Міжнародної асоціації видавців очолила фонд Stand With Ukrainian Writers Fund (Фонд «Підтримаймо українських письменників») для фінансової допомоги українським письменникам, перекладачам та іншим діячам книговидавничої галузі в Україні, які постраждали від війни.

 

Як повідомлялося, Міжнародна асоціація видавців шукала способи підтримати українських видавців