благодійність

Холодногірська бібліотека у Харкові потребує допомоги

11.06.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Холодногірська бібліотека у Харкові втратила близько тисячі книжок через прорив водогону поверхом вище. Про це повідомляє медіа «Люк».

Бібліотека розташована на першому поверсі житлового будинку (вул. Полтавський шлях, 118), в якому прорвало трубу.

 

«На фоні постійних сирен, прильотів, зруйнованих будинків, загиблих людей в Харкові — наша біда — не біда, але ж як болить!  Днями близько тисячі бібліотечних книг “пішли під воду”. Приміщення бібліотеки знаходиться на першому поверсі житлового будинку і вчора був справжній потоп. На другому поверсі прорвало трубу. Ми винесли 15 відер води, яку вичерпували декілька годин. Другий день поспіль зі стелі, з люстр капає вода…»написали на сторінці бібліотеки. Там повідомили, що у 2023 році вдалося поповнити фонд на 218 примірників, але тепер потрібно списати тисячі книжок.

 

У коментарі Суспільне Культура завідувачка бібліотеки Людмила Тимофеєва розповіла, що найбільше постраждали стелажі з українською і закордонною класичною літературою. 500 примірників вода повністю знищила, загалом постраждала тисяча книжок.

 

Бібліотека просить надсилати їй художню і нонфікшн-літературу для дорослих і підлітків.

 

Книжки можна відправити на ім’я Кузнецової Наталі Миколаївни, +380977378372:

• на відділення «Нової пошти» №107 у Харкові;
• «Укрпоштою» за індексом 61093.

 

У коментарях до допису книгозбірні про свій намір надіслати їй видання повідомила Одеська обласна універсальна наукова бібліотека ім. М. Грушевського. Засновниця видавництва «Відкриття» Наталія Васильєва також закликала надсилати книжки до постраждалої бібліотеки.

 

Як відомо, наприкінці травня російський ракетний обстріл типографії Factor Druk знищив у Харкові 50 тисяч книжок.

 

Читайте також: Зруйновані, але незламні: бібліотеки під російською окупацією та їхній шлях до відновлення

 

Чільне фото: Іван Самойлов, Ґвара Медіа