культурна спадщина

Книжка про культурну спадщину України увійшла до рейтингу The New York Times

16.12.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Арт-критики The New York Times сформували список найкращих мистецьких видань 2022 року, до якого увійшла книжка Treasures of Ukraine: A Nation’s Cultural Heritage. Про це йдеться на сайті медіа.

 

Treasures of Ukraine: A Nation’s Cultural Heritage вийшла у жовтні цього року в лондонському видавництві Thames & Hudson. Книжка розповідає про українську культурну спадщину – візуальне, ужиткове мистецтво, архітектуру тощо. Над її створенням працювала група українських мистецтвознавців та істориків мистецтва, серед яких були Аліса Ложкіна, Олександр Соловйов, Діана Клочко, Вікторія Бурлака, Мирослава Мудрак та інші.

 

«Ця актуальна нова книжка знайомить нас із понад 100 будівлями та предметами мистецтва, від доісторичної епохи до бароко, сучасного бомбосховища у країні, яку ми нарешті вважаємо серцем Європи. З розділами про православні ікони та католицькі собори, радянський авангардизм і народні промисли, ця книга ілюструє культуру, саме розмаїтість якої зараз ставить її під загрозу», – пише The New York Times.

 

Всі кошти, отримані від продажу книжки, видавець обіцяв передати Українському ПЕН для підтримки українських музеїв та авторів.

 

Як з’ясувало Читомо, книжка Treasures of Ukraine: A Nation’s Cultural Heritage вийде в перекладі українською у видавництві ArtHuss у травні-червні 2023 року.

 

Нагадаємо, українську фотокнигу включили до переліку улюблених у Нідерландах

 

Читайте також, Міжнародна рада музеїв визначила список загроженої культурної спадщини України