Книжковий Арсенал-2022

Книжкового Арсеналу у 2022 не буде

13.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» у травні 2022 не відбудеться через повномасштабну війну росії проти України. Про це повідомили на сайті фестивалю.

 

«Український народ мужньо боронить країну, дає відсіч ворогу на різних фронтах, і ми всі розуміємо – для остаточної перемоги нам ще потрібен час. Зараз, в умовах війни, наша команда працює на підтримку видавничої сфери та літературної і мистецької сцени в Україні, на підтримку нашої спільноти», — ідеться в заяві команди Книжкового Арсеналу.

 

Фестиваль повідомив, що нині працює за трьома напрямками:

 

  • інформує світову книжкову спільноту про російсько-українську війну, розвиває коаліцію культурних інституцій щодо бойкоту російського культурного продукту й бізнесу, комунікує можливості допомоги постраждалим у війні, зокрема дітям-переселенцям, видавцям, перекладачам;

 

  • у співпраці з колегами з літературної лабораторії вже реалізував, переформатувавши відповідно до вимог часу,  фінал проєкту  «Україна — Шотландія: Літературний проєкт співпраці» подією Translation in Focus: Beyond Any Curtain; разом із відділом освітніх програм Мистецького Арсеналу запустили підлітковий проєкт  «Антитвір – 2022», а також розробляє інші програмні ідеї;

 

  •  трансформує  проєкт «Література на експорт» відповідно до нових умов: тепер він спрямований на поширення каталогів українських видавців за кордоном. 

 

«Нам вдалося налагодити швидку та ефективну комунікацію з книжковими ярмарками по всьому світу. Члени нашої команди в складі робочої групи профільних інституцій культури вже забезпечили участь України у форматі стенду-маніфесту у книжковому ярмарку в Болоньї (21-24 березня), у Лондонському книжковому ярмарку (5-7 квітня)», — зазначили організатори фестивалю.

 

Крім того, члени команди фестивалю беруть участь у міжнародних подіях як запрошені спікери. Серед цих подій засідання Ради європейської мережі літературного перекладу ENLIT, Регіональна видавнича конференція країн Кавказу та Чорноморського басейну тощо. 

 

«Зараз мета нашої діяльності — працювати на збереження інституції та команди, а відтак на підтримку книги та її аудиторії, працювати на перемогу.  А після перемоги наша команда повернеться до того, що любить і вміє: ми будемо готувати та неодмінно проведемо XI Книжковий Арсенал, з його неповторною атмосферою свободи висловлювань, дискусій, зустрічей читачів та письменників і теплих обіймів під мирним небом у дворі Старого арсеналу», — наголосили організатори фестивалю.

 

Нагадаємо, Книжковий Арсенал був запланований на 25-29 травня з фокус-темою «Велике переселення».

 

Читайте також: Книжковий Арсенал-2021: спекотні дні, дитячі видавці і бестселери