Аґрафка

Книжку «Я так бачу» номінували на премію Німеччини у сфері дитліту

18.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Дитячу книжку Романи Романишин та Андрія Лесіва «Я так бачу» висунули на здобуття літературної премії Der Deutscher Jugendliteraturpreis 2022, що є авторитетною у сфері дитячої літератури. Про це повідомляють на сайті Arbeitskreis Jugendliteratur.

Der Deutsche Jugendliteraturpreis призначається щорічно, починаючи з 1956 року Федеральним міністерством у справах сім’ї, людей похилого віку, жінок та молоді Німеччини.

Пізнавальна книжка-картинка творчої майстерні «Аґрафка», що вийшла у Видавництві Старого Лева, змагатиметься в категорії Нон-фікшн (Sachbuch) із п’ятьма іншими номінантами:

 

  • «Собаки в майбутньому. Граматика в малюнках» (Hunde in der Zukunft. Grammatik in Bildern), текст Йоганса Рідера та Сюзани Рідер, ілюстрації Арідни Краціун, дизайн Карстен Ермес.
  • «У часи Додо. Про вимирання та виживання видів» (Damals der Dodo. Vom Aussterben und Überleben der Arten), текст та ілюстрації Ізабель Пін, переклад з французької Мартіна Цвілінґа.
  • «Від Москви до Владивостока. Подорож по Транссибірській магістралі» (Von Moskau nach Wladiwostok. Eine Reise mit der Transsibirischen Eisenbahn), текст Олександри Літвінової, ілюстрації Анни Дєсніцької, переклад з російської Лоренца Гофмана та Томаса Вайлера.
  • «Всесвіт, або секрет того, як ніщо стало чимось» (Das Weltall, oder Das Geheimnis, wie aus nichts etwas wurde), текст Яна Паула Шутена, ілюстрації Флор Рідер, переклад з нідерландської Ферени Кіфер.
  • «Запах сосен. Моя родина та її таємниці» (Der Duft der Kiefern. Meine Familie und ihre Geheimnisse), текст та ілюстрації Б’янки Шалбурґ.

 

Церемонія нагородження відбудеться 21 жовтня 2022 року на Франкфуртському книжковому ярмарку.

 

Нагадаємо, у 2018 році «Я так бачу» отримала перше місце та Гран-прі конкурсу Найкращий книжковий дизайн, який проводився в межах восьмого Міжнародного фестивалю Книжковий арсенал.

 

Також книга стала переможцем премії Bologna Ragazzi Award 2018 – найпрестижнішої міжнародної нагороди у галузі дитячої літератури – у номінації «Нон-фікшн» та була визнана найкращою в номінації Світ дитинства Всеукраїнського конкурсу «Краща книга України».

 

У 2019 потрапила до числа переможців конкурсу книжкового дизайну від Stiftung Buchkunst – The Best Book Design from all over the World 2019.