Книжковий Арсенал

Коли все має значення: XI Книжковий Арсенал оголосив фокус-тему

01.05.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

ХІ Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» оголосив фокус-тему та кураторів програм. Про це повідомили на сайті фестивалю.

Фокус-тема цьогорічного Арсеналу — «Коли все має значення». Її кураторкою стала українська журналістка, авторка, документалістка, виконавча директорка Лабораторії журналістики суспільного інтересу Наталя Гуменюк.

 

«Ми живемо у час загостреної реальності, коли чи не кожне слово, кожен вислів набувають свого первинного сенсу. Ніби все довкола проходить перевірку реальністю. Зокрема й наші цінності та ідеали. ХІ Книжковий Арсенал — це простір усвідомлення, а також творення нового громадянського словника, для речей, які ми досі не вербалізували. Це місце, де розмірковуючи про свій теперішній досвід ми зможемо не лише осмислити, але й ословити себе і те, що відбувається з нами, з суспільством, з країною та світом», — зазначає вона.

 

Кураторкою основної літературної програми стала виконавча продюсерка Радіо Культура, перекладачка та письменниця Ірина Славінська.

 

 

До програми подій фестивалю, окрім подій фокус-теми та подій літературної програми, також увійде програма для дітей та підлітків, яку куруватиме Юлія Козловець. Спеціальна програма від Літературної лабораторії Мистецького арсеналу, куратором якої стане Діма Казаков, розповість про невеликі мандрівні, бездомні бібліотеки, реальні й онлайнові архіви, колекціонування, персональні книжкові та вінілові збірки, куровані полиці, зіни.

 

Спеціальну програму подій також представить PEN Ukraine.

 

Традиційно у просторі та у програмі фестивалю будуть представлені проєкти за участі ілюстраторів, дизайнерів та шрифтарів. До того ж, заплановані професійні події для видавничої спільноти.

 

Як відомо, 2023 року Книжковий Арсенал триватиме з 22 до 25 червня в офлайн-форматі. У 2022 році фестиваль не відбувся через широкомасштабне російське вторгнення. Для Книжкового Арсеналу 2022 року було обрано фокус-тему «Велике переселення», кураторка — Оксана Форостина.

 

Читайте також: Книжковий Арсенал-2021: спекотні дні, дитячі видавці і бестселери

 

Зображення: Олександр Потапенко/ ДП НКММК «Мистецький арсенал»