Конгрес культури

Конгрес Культури закликає уряд підтримати призначення Юлії Федів міністеркою культури

10.09.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

На Конгресі  культури оприлюднили лист до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради із закликом підтримати призначення Юлії Федів на посаду міністерки культури та інформаційної політики України. Лист опублікували на фейсбук-сторінці Конгресу.

«МКіП має стати інституцією нового дизайну, як низка інших, витворених після Революції Гідності відповідно до нового суспільного запиту. А для цього Міністерству потрібен лідер чи лідерка з принципово інакшими підходами, ніж ті, які мі спостерігали останніми роками», — ідеться в листі. За словами його підписантів, наразі Міністерство культури виглядає «атавістичним органом, цінність збереження якого вже давно не зрозуміла», оскільки відстає від цінностей, етики дій, гнучкості управлінських рішень культурної спільноти України.

 

На думку Конгресу Культури, система управління у сфері культури потребує докорінних змін. «Жоден новий міністр не змінить давно хвору систему за день, та мусить рухатися до змін щодня, не даючи цій неймовірно чутливій системі впасти в стагнацію або й здеґрадувати. Ми бачили цей щоденний рух до змін і неймовірний розвиток, коли Український культурний фонд очолила Юлія Федів. Вона разом зі своєю командою довела, що можна побудувати прозору, дієву й гнучку систему — завдяки чіткій візії, відданому служінню, лідерству і, знову-таки, глибинній етиці. Юлія Федів заслужила нашу повну довіру», — стверджують у листі.

 

Конгрес Культури закликає не зволікати з голосуванням за призначення Юлії Федів. «В українському Кабінеті Міністрів вже працюють люди, які викликають захват і подив. Це встановлює високий рівень очікувань ззовні і всередині країни. Ми переконані, що Юлія Федів готова відповідати цим очікуванням. Її призначення дає шанс усім нам», — підсумовують діячі культури.

 

Підписати лист на підтримку Юлії Федів можна тут.

 

Юлія Федів відома насамперед як перша виконавча директорка Українського культурного фонду, який вона очолювала у 2018–2021 роках. Після закінчення контракту вона вирішила не брати участі в конкурсі на посаду виконавчого директора. 2021 року Федів стала директоркою hromadske. Влітку 2022 року полишила посаду, оскільки проходила стажування у США програми ім. Г. Гамфрі на 2022–2023 академічний рік.

 

Конгрес Культури — захід для представників галузі культури, що відбувається що два роки у Львові. Організований Інститутом стратегії культури. Уперше відбувся 2019 року.

 

Про те, що Федів може очолити Міністерство культури стало відомо на початку вересня. Наприкінці липня виконувачем обов’язків міністра культури став Ростислав Карандєєв після звільнення попереднього міністра культури Олександра Ткаченка.

 

Читайте також: 10 серйозних книжок від Юлії Федів

 

Чільне зображення: Суспільне Культура