ЗМІ

Культурні діячі про відімкнення телеканалів: Ми не росія, щоб без суду позбавляти голосу незалежні медіа

08.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Представники української наукової та культурної інтелігенції вимагають відновити мовлення телеканалів «Еспресо», «Прямого» і 5-го в цифровому ефірі для забезпечення свободи слова в Україні. Про це ідеться в листі до президента України, Національної ради з питань телебачення та радіомовлення, Ради національної безпеки та оборони, опублікованому на сайті телеканалу «Еспресо».

 

Лист має назву «Зупинити внутрішній інформаційний фронт». У ньому ідеться про те, що телеканал «Еспресо» має проукраїнську позицію, а на «Прямому» і 5-му дотримуються принципу єдиної державної інформаційної політики, а левову частку ефірного часу передали спільному загальнонаціональному марафону.

 

Культурні діячі зазначили, що на телеканалі «Еспресо» виходять щоденні інформаційні блоки іноземних партнерів — новини BBC (Великобританія), Радіо Свободи, Голос Америки (США), France 24 (Франція).

 

У листі зазначають, що після припинення мовлення телеканал «Еспресо» не отримав відповідей на запитання щодо підстав вилучення його з етеру. 

 

«Ми не росія, щоб у нас можна було без рішення суду відмовляти у праві голосу незалежним медіа. Натомість волюнтаристське безпідставне і незаконне вимкнення патріотичних і професійних телеканалів — це злочин антиукраїнських сил, направлених на послаблення нашої боротьби з агресором. Адже ідеологічна зброя сьогодні не менш важлива, ніж ракети й літаки», — ідеться в листі.

 

Культурні діячі наголосили, що вагомий внесок у майбутню перемогу України робить інформаційна боротьба, а свобода слова  і повага до неї — ознака вільної України.

 

Наразі листа підписали понад 150 культурних діячів, серед них Юлія Шекет, Анастасія Левкова, Костянтин Москалець, Наталка Білоцерківець, Ігор Козловський, Максим Стріха, Гаська Шиян, Анатолій Дністровий, Галина Вдовиченко, Богдана Матіяш, Аскольд Мельничук, Андрій Любка, Юрій Винничук, Наталка Сняданко, Іван Андрусяк, Ія Ківа, Володимир Рафєєнко та інші.

 

Повний список можна переглянути за посиланням.

 

Як повідомлялося, Медіарух та Комісія з журналістської етики теж закликають президента України Володимира Зеленського втрутитись у ситуацію з відімкненням телеканалів «Еспресо», «Прямий» та 5-й, пояснити причини та відновити їхнє мовлення.

 

Як відомо, Концерн радіомовлення, радіозв’язку і телебачення (Концерн РРТ) припинив трансляцію телеканалів «Еспресо», «Прямий» та «5 канал» у цифровій мережі Т2 4 квітня.

 

Чільне фото: телеканал «П’ятий»