купуй у малих

#купуйумалих: креативність як вимога, нова українська проза й коти на марсі

15.04.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Ми продовжуємо кампанію з підтримки малих і середніх видавців, допомагаючи їм розповісти про свої книжки. Щосереди у рубриці «Читати» редакція Читомо знайомить вас з 5-ма новинками від українських видавців, які пояснюють, чому пишаються тією чи іншою виданою книжкою, як вона розширює горизонти й чому має зацікавити читачів.

Купуй, якщо хочеш бути креативним

Паскаль Ґілен / Ґілен П. Креативність та інші фундаменталізми / Паскаль Ґілен; пер. з гол. О. Смерек. — Харків: IST Publishing, 2020. — 112 с.

Катерина Носко, видавчиня, співзасновниця IST Publishing:

«Видання «Креативність та інші фундаменталізми» продовжує нашу міцну та довготривалу співпрацю з провідним соціологом культури Паскалем Ґіленом. Нам видається важливою поступова та ретельна робота з одним автором задля представлення якомога ширшого зрізу його текстів, образу мислення, а також поглиблення контексту для публічного обговорення тем на межі культури, мистецтва, міста та суспільства. А такими темами на найвищому рівні займається сьогодні саме Ґілен, з якими працюють видавництва з усього світу.

 

За структурою «Креативність та інші фундаменталізми» побудована, як восьмиденна подорож «сотворення світу креативності», що розгортається між кінцем 1980-х і початком 2010-х років, у якій Ґілен розглядає суспільний контекст креативності. Кожний розділ має свою назву, як-от «Опори руйнуються, небо падає», «Народження креативіста», «Моралізм ЗМІ» та інші. Останній, восьмий розділ, представлений у книжці як незаповнений простір: читач має пусті сторінки, які може використати на власний розсуд, що також передбачає креативне рішення.

 

Вважаємо цю книжку актуальною та важливою для культурної сфери, бо автор прискіпливо розбирає, як креативність стала «вимогою сьогодення», і розповідає, чи здатна вона не вихолощитись у власній надмірності після того, як із поля культури проникла в економіку й політику.

 

Для роботи над дизайном книжки ми залучили художника та графічного дизайнера Мішу Букшу, який створив обкладинку, а також оформлив зміст та окремі розділи своїми авторськими малюнками, які створені маркером та написами від руки. Також переклад книжки було здійснено вперше для нашого видавництва не з англійської чи німецької, а з нідерландської мови, на якій і була написана книжка Ґіленом».

Купити книжку.

Купуй, бо не кожен день можна зустріти котів на марсі

Ілюха, Юлія. Космокоти. Марсіанські хроніки Мурка Мняуска / Юлія Ілюха ; ілюстрації Каті Степаніщевої. – Чернівці : Чорні вівці, 2020. – 112 с.

Христя Венгринюк, головна редакторка дитячого арт-видавництва «Чорні вівці»:

«Рік тому Юлія Ілюха надіслала нам рукопис про котів та космос. Тоді ще назви «Космокоти» не було. Ми всі знаємо, як наші дітки обожнюють котиків, а от зробити історію про них у космосі й під керівництвом самого Ілона Маска – нам ця ідея видалася просто смачнючою. Бо ж не секрет, як школярам та підліткам подобається успішний і крутий Ілон Маск. 

 

Це розважально-пригодницька історія, де багато котів, неочікуваних «проблем» для хвостатих та, звісно, прихований скарб-послання для кожної дитини, яке вони обов’язково відчитають.

 

Для нас стало відкриттям те, що досить багато українських авторів пишуть такі довгі та захопливі пригоди, бо, зазвичай, нам надсилають рукописи на одну-дві сторінки. Особисто я більше звернула увагу на постать Ілона Маска, бо якось вже цікавилась цією постаттю. Він – герой нашого часу і діти справді повинні про нього знати. В текст ми особливо не втручалися, авторка відразу надала його в майже довершеній формі.

 

Книжку ми вирішили зробити дуже гарною, яскравою, щоб герої «говорили», тому до ілюстрування запросили Катерину Степанищеву, яка повністю впоралася з характерами героїв та кольором. Книжка глянцева, адже знаємо з практики, що дітям таке дуже подобається.

 

Окрім пригод, розваг, різних порід котів і самого Ілона Маска, книжка містить багато інформації про сонячну систему, планети та космічний простір, тож дітям це буде дуже цікаво. Крім того, приховане послання діткам в тому, що слід обов’язково йти до своєї мети, не здаватися, не боятися, як, власне, й зробив наш головний герой – звичайний-незвичайний котик Мурко Мяуск. Щиро сподіваємось, що після прочитання, дітки зможуть більше вірити в себе та свої мрії. Але найважливіше в тому, щоб кожна дитина отримала задоволення від прочитання і прокайфувала від процесу буття з книжкою».

Купити книжку.

Купуй, якщо підтримуєш молоду українську прозу

Пташиний цвинтар: збірка оповідань / Кирило Поліщук. — Київ : Laurus, 2020. — 270 с.

Анастасія Гулько, менеджерка видавництва:

«Ця книжка — не перша спроба видавати молодих авторів у Laurus. Однак проєкт став багато в чому експериментальним, зокрема через внутрішню організацію роботи. Над цим виданням працювали в команді як постійні працівники видавництва, так і залучені молоді спеціалісти, які тільки починають свій професійний шлях під наглядом більш досвідчених колег. Так ми намагаємося відкривати публіці не лише нові літературні таланти, але й обдарованих ілюстраторів, дизайнерів, коректорів. У такому складному багаторівневому процесі стає особливо видно, наскільки важливою є ефективна комунікація, гарні стосунки – як міжособистісні, так і робочі. А ще необхідним є відчуття особистої відповідальності за виконання завдання.

 

Створюючи книжки в Laurus, ми певні, що кожен учасник процесу викладатиметься на сто відсотків, щоб отримати результат, яким можна буде пишатися. Цією філософією ми ділимося з новими працівниками, які приходять до нас, отримуємо зворотний зв’язок від них, і в процесі навчання, обміну, самі стаємо кращими.

 

«Пташиний цвинтар» цікавий, по-перше, тим, що це дебютна збірка Кирила Поліщука, тобто читач має нагоду познайомитися з новим автором у нашому літературному процесі. Тексти тут — стилізовані постмодерні оповідання, пов’язані між собою одним наративом. Збірку можна порівняти з призмою, що по черзі відкриває свої сторони, а в заключному оповіданні постає повністю, дозволяє окинути себе поглядом здалеку. Авторові властивий психологізм, він концентрується на деталях буденності, скрупульозно вимальовує образ «малої людини», і в антиутопічних декораціях перевертає звичні уявлення про почуття і досвід. Рефлексія героїв поєднується з сюрреалістичними елементами, невловною присутністю автора та динамікою сюжету. Спільний мотив видання — птахи, вони ж і найглибший символ, який читач може розкодовувати для себе вже після приватного досвіду прочитання».

 

Купити книжку можна буде в українських книгарнях після карантину, а також на Facebook-сторінці видавництва».

Купуй, якщо хочеш дізнатися, яким буває український трилер

Поліна Кулакова. Корсо [Текст] : роман / Поліна Кулакова. — Брустурів : Дискурсус, 2020. — 232 с.

Оксана Карп’юк, головна редакторка:

«Поліна Кулакова – чудовий приклад self-made авторки української жанрової літератури. У 2014 році ми видали перший трилер Поліни – «Я пам’ятатиму твоє обличчя». Через два роки – наступний роман-трилер «Корсо». Книжка розлетілася за кілька місяців. У Facebook, Instagram, на Goodreads з’явилося дуже багато добрих відгуків, а на складі вже було пусто і у бюджеті видавничого плану додрук не був передбачений. Далі нас ще дуже довго питали, де «Корсо», чи буде перевидання? Зрештою минулого грудня ми якось випадково згадали про книжку, поговорили з авторкою і вирішили, що якщо люди й досі питають, то треба таки перевидати.

 

Спочатку запланували зробити тираж on demand – це коли збираємо передзамовлення і друкуємо невеличкий наклад під замовників. Але далі, буквально через тиждень після нашого рішення, письменник Мартин Якуб опублікував дуже круту альтернативну обкладинку «Корсо» (не знаючи про плани перевидання). Зрештою ми використали цю обкладинку для нового видання, зробили нову редакцію тексту і видали повноцінний великий тираж.

 

Трилер «Корсо» – чудовий жанровий роман. Прочитайте і побачите, що українські письменники можуть писати хороші трилери, дія яких відбувається в чітко впізнаваних українських «декораціях». Як писала одна книжкова блогерка: «Я думала, що на початку історія закрутилась. А ні! Під кінець вона мертві петлі вертіла. Ви дивуватиметесь. І не один раз!»

Купити книжку.

Купуй,  якщо хочете знайти шлях до щастя

Три сторони щастя: подорож із власної глибини: ессеїстика / Святослав Беш. – Львів: СПОЛОМ, 2019. – 252 с.

Святослав Беш, автор книжки:

«Чому написав і видав книгу? Основний мотив – мій син Дарій. Я б хотів, щоб він був Щасливим! І хочу, щоби цей світ, у який він прийшов, був кращим місцем! Я усвідомив, що основна причина тієї дисгармонії, яка є у світі в тому, що люди не вміють бути щасливим. І через це нерозуміння, шукаючи щастя, вони допускають дуже багато несвідомих та нерозумних дій. Тому, коли ви дивуєтесь тому, хто він такий, щоб щось там розказувати у своїх відео чи писати у книзі, – ви праві на всі 100%! Набагато важливіше, щоби ви щиро, з усією енергією поставили питання: А я лише ділюсь тим, що допомогло мені вивчити це про себе.

 

Головний герой книжки «Три сторони щастя» натрапляє на цікаву особистість — науковця з нелегкою долею, що народився в сім’ї священника.

 

Під час діалогу обидва розмірковують про технічні досягнення, релігії, свідомість, економіку, культуру, любов і, звичайно ж, про щастя. Критичне мислення – наш найцінніший інструмент, і не варто сприймати щастя як результат зовнішнього впливу. Не думайте, що в цій книжці ви побачите повне визначення терміну «щастя» та покрокову інструкцію того, як його досягнути. Навпаки, мета — спонукати читача до пошуків щасливої версії себе. Версії, котра не страждає на консюмеризм і здатна критично мислити, але водночас живе повним життям і самореалізується».

Купити книжку.

 

Читайте також: #купуйумалих: пішохідне місто, Курт Воннеґут і зелені чари