Володимир Шейко

Києву пропонують надати статус Європейської столиці культури і миру 2022

16.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Культурні дієвці з усієї Європи пропонують надати столиці України Києву символічного статусу Європейської столиці культури і миру 2022 у зв’язку з повномасштабним вторгенням росії в Україну, вбивством окупантами мирних жителів, бомбардуванням міст, знищенням культурної та архітектурної спадщини України. Про це повідомляє Український інститут. 

«Такий жест міг би підкреслити повноправне членство України в європейській сім’ї, засвідчити намір Європейського Союзу до поглиблення культурних відносин з Україною та підтримку територіального й культурного суверенітету України», — зазначають в Українському інституті.  

 

Ініціаторами заклику стали Володимир Шейко, генеральний директор Українського інституту, та Крістіна Маріон Якобсен і Соня Анне Ланг, культурологині. 

 

Лист щодо надання Києву символічного статусу Європейської столиці культури і миру 2022 переданий Українським інститутом голові Європейської Ради Шарлю Мішелю. Відповідний заклик підписали понад 2000 представників культури, науки та громадянського суспільства з усієї Європи. Список підписантів доступний за посиланням.

 

Вони також закликають ухвалити відповідне рішення якомога швидше, позапланово та незалежно від звичайної процедури розгляду заявок на звання «Культурної столиці Європи».

 

Також існує петиція щодо надання Києву статусу Європейської столиці культури і миру 2022. Її підписати можна за посиланням. 

 

«Сьогодні цей інструмент може стати знаком солідарності з усіма українцями, зокрема культурними дієвцями й інституціями. Попри загрози і випробування війни, культурний сектор України прагне розвитку зв’язків і партнерств з європейськими колегами, які продемонстрували безпрецедентну єдність і підтримку України», — додають в Українському інституті. 

 

«Культурна столиця Європи» — один із найвідоміших і найуспішніших інструментів культурної політики ЄС, започаткований у 1985 році для відзначення культурного багатства та розмаїття Європи. Щороку Європейська Рада надає цей статус 2-3 містам ЄС, які упродовж року впроваджують широку програму культурних подій. Звання Культурної столиці Європи дозволяє місту популяризувати себе в інших країнах ЄС, привабити інвестиції, розбудувати культурну інфраструктуру і розвинути туристичний потенціал.

 

Як відомо, Україну прийняли до федерації національних мовних інституцій ЄС. 

 

Нагадаємо, що Український інститут раніше закликав світову й українську культурну спільноту припинити співпрацю з рф. 

 

Читайте також: 7 книжок, що розширюють світ, від Володимира Шейка