українська мова

Україну прийняли до федерації національних мовних інституцій ЄС

23.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Генеральна асамблея Європейської федерації національних мовних інституцій (EFNIL) одноголосно ухвалила рішення надати Україні статус асоційованого члена асамблеї. Про це повідомив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь на своїй Fаcebook-сторінці.

«Сьогодні фронт боротьби за Україну – це і фронт утвердження української мови. Тому для нас велика честь приєднатися до континентальної родини мовних інституцій. Адже членство в EFNIL надасть Україні можливість формувати стратегію законодавчого захисту української мови як майбутньої мови ЄС. У цей непростий для України час нам дуже важлива підтримка провідних мовних інституцій Європи – наших міжнародних партнерів», – наголосив Тарас Кремінь. 

 

За словами Тараса Кременя, боротьба за мову – це і боротьба за самоідентичність української нації. 

 

«Тому свідомий перехід наших співгромадян на українську мову, ефективний захист інформаційного поля, всебічний розвиток мови – це захист національних інтересів, протидія країні-агресору та боротьба за нашу Незалежність», – зазначив Тарас Кремінь. 

 

У засіданні Генеральної асамблеї EFNIL взяли участь керівники національних мовних інституцій Латвійської Республіки, Литовської Республіки, Швеції, Республіки Словенія, Угорщини, Ісландії, Німеччини, Великої Британії, Фінляндії, Бельгії, Норвегії, Італії, Франції, Греції, Румунії, Данії, Чеської Республіки, Люксембургу, Нідерландів.

 

Під час зустрічі уповноважений поінформував європейських партнерів про політику геноциду, яку цілеспрямовано веде кремль: 

 

«Так, у щойно окупованих російськими військами Донецькій та Луганській областях вороги продовжують політику деукраїнізації. Повідомляючи про відновлення навчального процесу в школах, окупанти наголошують, що такі предмети, як “українська мова”, “українська література” та “історія України” вивчатися не будуть»

 

EFNIL об’єднує національні мовні інституції країн-членів ЄС. Завданнями Генеральної асамблеї є контроль за виконанням мовного законодавства, захист державних мов, збір матеріалів про мовну політику в ЄС, заохочення до вивчення офіційних європейських мов задля мовного та культурного розмаїття в ЄС. 

 

Нагадаємо, що раніше в Україні закликали книгарні зупинити продаж книжок із рф.Читайте також: Голос з України: українська література у матеріалах іноземних медіа