НМТ

Лісовий розповів, якою буде вступна кампанія-2024

27.09.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У 2024 році вступне випробування до ВНЗ буде проводитись у форматі національного мультипредметного тесту з трьома обов’язковими предметами. Про це міністр освіти і науки Оксен Лісовий повідомив у соцмережі X (Twitter).

Усього ж вступними матимуть скласти 4 предмети під час НМТ, один предмет — а вибір. До переліку обов’язкових предметів, окрім української мови й математики, додали історію України. «Утім, програма тестування охоплюватиме лише період XVI – ХХІ ст., адже саме цей історичний період є дуже важливим для формування у молоді цілісного розуміння нашого минулого та його зв’язку із сьогоденням», — зазначив Лісовий.

 

Він додав, що відповідний законопроєкт вже на реєстрації у Верховній Раді.

 

Тестування відбуватиметься протягом одного дня із перервою: 2 предмети по 60 хв, перерва і ще 2 предмети по 60 хв. Підставою для такого рішення є безпекові умови: таким чином вступник чи вступниця має прибути до пункту тестування лише 1 раз.

 

Зміни стосуватимуться і ДПА. У 2024 році атестацію у 9 та 11 класах ще не проводитимуть, водночас Український центр оцінювання якості освіти планує зробити пілотне ДПА у деяких 4-х класах.

 

Нагадаємо, ЗНО скасували 2022 року через повномасштабне російське вторгнення.

 

Читайте також: Коли закінчиться російське вторгнення до української шкільної програми

 

Чільне зображення: МОН