закон

Верховна рада проголосувала за скасування ЗНО на рік

24.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Верховна рада ухвалила законопроєкт № 7132, який передбачає спрощення зовнішнього незалежного оцінювання та вступні іспити через бойові дії.

Випускники шкіл у 2022 році звільнять від ЗНО, а вступна кампанія у вищі навчальні заклади відбудеться за спеціальною процедурою, яка не буде використовувати результати незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування.

 

«Вступна кампанія до українських вишів цього року не скасовується, але пройде за спеціальною процедурою, над якою зараз працюють представники Комітету з питань освіти і науки разом з Міністерством освіти і науки. Це буде простий, зрозумілий, а головне – прозорий механізм вступу», — зазначила депутатка Юлія Гришина.

 

Також абітурієнтам можуть запропонувати мультипредментний онлайн-тест з трьох предметів: української мови, історії України та математики. Абітурієнти мають проходити його в безпечних місцях у липні 2022 року. Розглядається можливість організувати його проведення і при посольствах та консульствах України за кордоном.

 

Для запровадження змін, законопроєкт має затвердити Міністерство освіти та науки України.

 

«Рішення не є остаточним. Можливі зміни. Тестування як і завжди буде проводити Український центр оцінювання якості освіти. МОН розробляє процедуру в деталях. Кабмін має затвердити», – сказала депутатка Наталя Піпа.

 

Нагадаємо, раніше У МОН зазначили, що ЗНО для вступників 2022 року не буде. Однак Освітній омбудсмен України Сергій Горбачов висловився категорично проти скасування зовнішнього незалежного оцінювання у 2022 році.

 

Як раніше повідомлялося, МОН скасували пробне зовнішнє незалежне оцінювання з усіх предметів. Також повідомлялося, що учні 4-их та 9-их класів звільняються від підсумкової атестації.

 

Джерела: Українська Правда, Верховна рада України