Hay-фестиваль

Літфестивалі з Мексики й Британії отримали €50 тисяч за людяність і онлайнкомунікацію

13.06.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Hay-фестиваль і Мексиканська книжкова виставка в Гвадалахарі спільно отримали премію Принцеси Астурійської за онлайнкомунікацію та людяність у ці нелегкі часи.

Журі спільно присудили премію в розмірі € 50 тисяч за події, які, за їхніми словами, «представляли найважливіші місця зустрічі книг, письменників, читачів і культури».

 

Мексиканська книжкова виставка пройде з 28 листопада по 6 грудня цього року.

 

Тим часом як британський літературний фестиваль два останні тижні травня проводив десятки успішних й відвідуваних подій у цифровому форматі. За даними організаторів, 490 000 людей з 70 країн були глядачами подій.  Майже пів мільйона людей зареєструвалися, щоб спостерігати за такими зірками, як Сенді Токсвіг, Торі Еймос, Стівен Фрай, Маргарет Етвуд тощо.

 

«Обидві події об’єднують найрізноманітніші публічні заходи навколо літератури та збирають сотні тисяч відвідувачів щороку з метою промоції читацьких звичок. Виставка в Гвадалахарі та Hay-фестиваль роблять вирішальний внесок у зміцнення культурних галузей і забезпечення їм сталого розвитку», — наголосили журі.

 

Та найважливіше те, що обидві літературні популяризують у різний спосіб іспанську мову і літературу.

 

У звичайних умовах вручення нагороди проходить в іспанському Театрі Кампоамору, збудованому 1892 року.

 

Премія Принцеси Астурійської — міжнародна премія, що присуджується в Іспанії. Надається за вісьмома категоріями: за досягнення в мистецтві, суспільних науках, соціальних науках, гуманітарній діяльності, міжнародному співробітництві, спорті, наукових і технічних дослідженнях тощо.

 

2020 року премія була присуджена іспанським працівникам охорони здоров’я, які працювали з хворими на COVID-19.