гроші

Meta хоче купити видавництво Simon & Schuster для тренування ШІ

13.04.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Компанія Meta, що володіє Facebook та Instagram, обдумує придбання видавництва Simon & Schuster, щоб отримати книжки для тренування своїх інструментів штучного інтелекту. 

З авдіозаписів внутрішніх зустрічей компанії стало відомо, що керівники, юристи та інженери Meta зустрічались навесні 2023 року, щоб обговорити, як компанія може отримати більше даних для тренування моделей ШІ. Тоді команда обговорювала купівлю Simon & Schuster або можливість платити 10 доларів за ліцензійне використання кожної нової назви.

 

Віцепрезидент Meta з питань генеративного штучного інтелекту Ахмад Аль-Дале повідомив керівникам, що компанія використала майже кожну книжку, вірш та есей англійською мовою, що є у доступі в інтернеті, для тренування ШІ, а тому шукає нові джерела.

 

Працівники стверджували, що використовували ці тексти без дозволу, та обговорювали, як використовувати їх ще. Юрист компанії висловив занепокоєння щодо використання інтелектуальної власності. Як стверджує The New York Times, ці зауваги проігнорували.

 

Simon & Schuster — одне із головних книжкових видавництв англомовного світу та частиною так званої великої п’ятірки — разом із Penguin Random House, HarperCollins, Hachette та Macmillan.

 

У березні 2020 року Paramount Global, материнська компанія Simon & Schuster, оголосила про намір продати видавництво. Після заблокованого судом США планованого злиття з Penguin Random House, Simon & Schuster врешті продали приватній інвестиційній компанії KKR у серпні 2023 року.

 

 

Як повідомлялося, на Amazon змінили правила стосовно контенту, написаного штучним інтелектом.

 

Читайте також: Креативні індустрії проти техкорпорацій: дискусії про ШІ на Лондонському ярмарку 2024

 

Джерело: The New York Times

Чільне зображення: chatgptsignin.com