Penguin Random House

Міністерство юстиції США блокує злиття двох великих видавництв

03.11.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Міністерство юстиції США подало до суду позов про блокування купівлі видавництвом Penguin Random House видавництва Simon & Schuster. Про це йдеться на сайті міністерства.

Міністерство юстиції США подало цивільний антимонопольний позов, щоб заблокувати заплановане видавництвом Penguin Random House придбання конкурента − видавництва Simon & Schuster. Як йдеться у позові, поданому до суду округу Колумбія, це придбання дозволить Penguin Random House «мати величезний вплив на те, які книги публікують у Сполучених Штатах і скільки авторам платять за роботу». Як припустили у відомстві, створення нового видавництва Behemoth зашкодить авторам і споживачам.

 

У позові зазначено вартість ймовірної купівлі − 2,175 мільярда доларів. Придбання дозволить Penguin Random House контролювати майже половину ринку прав на видання. У документах, доданих до позову, стверджують, що Penguin Random House розглядає видавничий ринок США як «олігополію», а його майбутнє придбання Simon & Schuster має на меті «закріпити позицію» домінуючого у країні видавця.

 

«Скарга, подана з метою забезпечення чесної конкуренції у видавничій галузі США, є крайньою демонстрацією прихильності Міністерства юстиції шукати справедливість за допомогою антимонопольного захисту. Якщо найбільшому у світі видавцю дозволять придбати одного зі своїх головних конкурентів, він отримає безпрецедентний контроль над цією важливою галуззю. Американські автори та споживачі заплатять за таке злиття, зрештою, стане менше книжок і менше різноманітності для споживачів», – пояснив генеральний прокурор Меррік Гарленд.

 

Видавничий ринок США контролюють видавництва, відомі як «Велика п’ятірка»: Hachette, HarperCollins, Macmillan, Simon & Schuster та Penguin Random House. Більшість авторів у США прагнуть продавати свої права одному з цих видавництв.

 

Наразі найбільше видавництво США Penguin Random House і четверте за величиною Simon & Schuster,  змагаються за придбання прав на рукописи, пропонуючи авторам вищі гонорари, кращі послуги та вигідніші умови контракту. Як стверджують автори позову, внаслідок злиття може зникнути конкуренція між Penguin Random House і Simon & Schuster, що призведе до менших доходів авторів та інших наслідків.

 

Penguin Random House заснували у 2013 році внаслідок злиття Penguin Group та Random House, має штаб-квартиру у Нью-Йорку. Воно публікує щороку 2000 нових книжок. У 2019 році видавництво повідомило про дохід від видавничої діяльності у США в розмірі 2,4 мільярда доларів.

 

Simon & Schuster заснували у 1924 році, також має штаб-квартиру у Нью-Йорку. Воно публікує щороку 1000 нових книжок. У 2019 році видавництво повідомило про дохід від видавничої діяльності у США в розмірі 760 мільйонів доларів. Торік стало відомо про рішення власників продати його.

 

Додамо, нещодавно на найбільший онлайн-магазин Amazon i найбільші видавництва США подали до суду через ймовірну домовленість у встановленні цін на електронні книжки.