бібліотеки

Мінкульт взявся залучати молодь до читання за 100 тис. грн

08.08.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Міністерстві культури прозвітували щодо підсумків циклу семінарів для працівників бібліотек для дітей та юнацтва «Орієнтири молоді в літературі: класики і сучасники». Про це повідомляється на сайті відомства.

 

Проект був започаткований МОН спільно з Українським центром культурних досліджень та Державною бібліотекою України для юнацтва. Основна мета проекту, як стверджують в міністерстві – налагодження системної роботи з бібліотечними закладами, спрямованої на залучення підліткової аудиторії до читання та ознайомлення з творами сучасних українських письменників.

 

«Налагодити контакт між читачем і письменником, між тими, хто пише, і тими, хто читає – насьогодні є вкрай важливе завдання для бібліотек. Особливо для бібліотек для дітей і юнацтва, які перестають бути книгозбірнями, а стають інформаційними і культурними центрами, які тримають в орбіті своєї уваги не тільки відвідувачів, але й авторів, з метою налагодження діалогу», – заявив заступник міністра культури Юрій Рибачук.

 

Директор Державної бібліотеки України для юнацтва Георгій Саприкін у свою чергу висловив сподівання, що цикл семінарів продовжиться і що їхня географія значно розшириться

 

За словами начальника відділу літератури читання та бібліотечної справи Управління з питань мовної політики та літератури МОН Світлани Сивокінь, відомство зацікавлене у проведені циклу цих семінарів з налагодження контактів між письменниками і бібліотекарями, особливо це стосується презентації літературних надбань між представниками різних регіонів.

 

На проведення семінарів Міністерство культури витратить 100 тис. грн. Наразі відбулося три поїздки, під час кожної з яких було відвідано по три бібліотеки. Першу ж зустріч провели у Державній бібліотеці України для юнацтва в Києві. Участь у турах взяли 10 молодих українських авторів.

 

Читайте також про видання, які Мінкульт планував закупити за програмою «Українська книга».

 

Зображення: neurosciencenews.com