* ESC - закрити вікно пошуку
антисемітизм
Музей Роальда Дала визнав антисемітизм письменника
20.07.2023У музеї заявили, що повністю підтримують вибачення, принесені у 2020 році родиною Дала та компанією Roald Dahl Story Company за антисемітські погляди автора.
У своїй заяві музей засудив «будь-який расизм, спрямований на будь-яку групу чи людину». Також музей визнав Дала «суперечливою людиною».
«Ми не повторюємо публічно антисемітські висловлювання Даля, але зберігаємо записи про те, що він писав і говорив, у колекції музею, щоб це не було забуто. З 2021 року ми співпрацюємо з кількома організаціями єврейської громади, зокрема Радою депутатів британських євреїв, Радою єврейського лідерства, Трастом безпеки громади та Трастом політики антисемітизму. Цей процес включав навчання для наших співробітників і довірених осіб з Antisemitism Policy Trust», — ідеться в заяві.
Відомо, що через неприйнятні висловлювання щодо єврейського населення у 2016, у рік століття письменника, Королівський монетний двір Британії не висунув Роальда Дала на карбування пам’ятної монети, зазначивши, що той «не є автором з найкращою репутацією». У 1983 в інтерв’ю для журналу New Statesman Дал заявив, що «навіть такий огидний тип, як Гітлер, мав підстави переслідувати [євреїв]».
У своїй художній літературі Роальд Дал також іноді розповсюджував стереотипи про євреїв. Його біограф Джеремі Треглоун зазначає, що у першому романі для дорослих «Колись ніколи» (1948) «рясні одкровення про нацистський антисемітизм і Голокост не завадили йому висміювати «маленького лихваря з Гаунсдіча на ім’я Мітбейн, який, коли почалося голосіння, кинувся б униз до великого сейфа, в якому зберігав гроші, відкрив його і заліз всередину на найнижчу полицю, де б лежав, наче їжак під час зимівлі, допоки все б не стихло». Існує також оповідання «Мадам Розетта», в якому головна героїня описана як «брудна стара сирійська єврейка».
Як повідомлялося, через антисемітизм Роальда Дала прибуток від екранізації його книжок піде на благодійність.
Читайте також: Із книжок Роальда Дала вилучили образливі слова
Чільна світлина: New York Post
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості