історія друкарства

На Бродвеї поставили мюзикл про Йоганна Ґутенберґа

22.01.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

На Бродвеї, нью-йоркському театральному кварталі, триває мюзикл «Ґутенберґ» про винахідника друкарського верстата Йоганна Ґутенберґа. 

Мюзикл розповідає історію двох приятелів Бада і Дага, театральних сценаристів-початківців, котрі «з якоїсь причини» влаштовують виставу про винахідника друкарського верстата рухомого типу Йоганна Ґутенберґа.

 

Дія мюзиклу розгортається, коли Бад і Даг презентують свій сценарій спонсорам і «відчайдушно благають про гроші, співаючи й танцюючи». Сценаристи орендували бродвейський театр лише на одну ніч, і якщо їхній виступ не вдасться, це покладе край спробам поставити їхню виставу на сцені театру.

 

«В підсумку виходить мозаїка надзвичайно недосліджених гіпотез про життя  Ґутенберґа і торнадо капелюхів, які вказують на кожного вигаданого персонажа в його біографії»,стверджують в анотації до вистави.

 

 

Головні ролі виконують Джош Гед і Ендрю Раннелс, автори мюзиклу — Скотт Браун й Ентоні Кінг.

 

Мюзикл можна дивитися як дорослим, так і дітям. На Бродвеї вистава ітиме до 28 січня включно.

 

«Ми хотіли висвітлити спадщину Ґутенберґа так само як Гамільтона. Хотілося б, хоч цього і не станеться, щоб наш мюзикл мав такий же ефект ореолу, як той, що в мюзиклі Лін-Мануеля Міранди», — розповів Джош Гед у коментарі The Broadway Show, посилаючись на однойменний бродвейський мюзикл про Александра Гамільтона, котрий отримав широке світове визнання.

 

 

Деталі про виставу можна подивитися на сайті Бродвею.

 

Йоганн Ґутенберґ — німецький винахідник. У 40-х роках XV століття зробив з металу опуклі літери, що рухалися, і відлив у дзеркальному відбитті. Йоганн набирав з них рядки й за допомогою спеціального ручного преса відтискував на папері. Сам верстат було створено на базі модернізованого винного преса. Цей апарат відрізнявся від традиційних друкарських машинок, адже не мав дерев’яних літер та графічних блоків, різьблених вручну. Литі металеві літери були розташовані окремо одна від одної та були не тільки змінними, а й рухомими.

 

Як повідомлялося, у Google присвятили дудл Йоганну Ґутенберґу.

 

Читайте також: Еволюція форматів: від глиняної таблички до електронної книжки

 

Чільне фото: Sara Krulwich/The New York Times

Інші фото: Matthew Murphy