Володар перснів

На честь героя «Володаря перснів» назвали новий вид метеликів

12.05.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Вчені відкрили новий вид метеликів і назвали його на честь Саурона — злого правителя Мордору — одного з героїв трилогії Джона Толкіна «Володар перснів».

Цю назву метеликам обрали через їхнє забарвлення: чорні цятки на помаранчевих крильцях нагадують Всевидяче око.

 

Дослідники переконані, що гучна назва приверне увагу людей до збереження цього виду загрожених метеликів, що можуть втратити середовище існування. Сауронами назвали два види метеликів — Saurona triangular та Saurona aurigera. Ці види відрізняються своїми яскраво-помаранчевими та чорними плямами, схожими на очі, за що й отримали свою назву.

 

 

Зараз дослідження нових видів метеликів проводить група з 30 учених з усього світу, які хочуть зберегти їх від вимирання через швидку зміну клімату, пестициди й знищення середовища існування.

 

«Метелики перебувають під величезним тиском через втрату середовища існування, і нам відчайдушно потрібно ідентифікувати та вивчати нові види, перш ніж у них закінчиться час. Даючи їм незвичайні назви, ми можемо привернути увагу до того, що відбувається з метеликами, які сьогодні в усьому світі в справжній біді», — зазначила Бланка Вертас, дослідниця з Музею природної історії в Лондоні.

 

Науковці сподіваються продовжити пошуки нових видів комах. Окрім метеликів, на честь Саурона названі гнойовий жук, жаба та динозавр. Крім того, кілька десятків інших істот отримали імена, які посилаються на різних персонажів Толкіна. До них належать Macrostyphlus gandalf, вид довгоносика; Gollum attenuatus, акула; і волохатоногий моховий лісовий квітучий кажан Нової Гвінеї, також відомий під офіційною назвою Syconycteris hobbit.

 

Нагадаємо, на честь героя «Володаря перснів» назвали новий вид креветок.

 

Читайте також: Автор фанфіка за мотивами «Володаря перснів» подає до суду на Amazon

 

Джерело: The Guardian

 

Чільна світлина: B Huertas (c) Trustees Natural History Museum