злочини росії

На Донеччині окупанти змушують дітей іти до школи, щоб використати їх як живий щит

12.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У тимчасово окупованій Волновасі, що на Донеччині, росіяни змушують дітей з 11 квітня йти до навчальних закладів, щоб ускладнити звільнення міста Збройними Силами України. Про це повідомляє уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова у Telegram. 

 

«Рашисти зобов’язують дітей на тимчасово окупованих територіях розпочати навчання у районах на межі ведення бойових дій. Ймовірно такі дії окупантів спрямовані на ускладнення операції з майбутнього звільнення міста Збройними Силами України та для можливих провокацій із жертвами заради дискредитації та звинувачення української сторони», написала уповноважена. 

 

За словами Денісової, у такому випадку діти можуть стати заручниками та живим щитом для військ російського агресора.

 

Вона зазначила, що статтею 38 Конвенції ООН про права дитини визначено, що держави-учасниці зобов’язані вживати всіх можливих заходів з метою забезпечення захисту дітей, яких торкається збройний конфлікт, та догляду за ними.

 

«Країна-окупантка ставить під загрозу право на життя дітей, гарантоване Конвенцією ООН про права дитини та Женевською конвенцією 1949 року про захист мирного населення під час війни», наголосила Денісова.

 

На тлі цих подій омбудсменка звернулася до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення росії в Україну та експертної місії, створеної державами-учасницями ОБСЄ, з проханням врахувати ці воєнні злочини та порушення прав дітей.

 

Нагадаємо, що у тимчасово захопленому Енергодарі окупаційні війська рф створили радіостанцію «Радіо росії». 

 

Крім того, у Мелітополі під брендом місцевої газети російські загарбники друкують агітки, а у соціальних мережах знайшли «посібник» окупантів для створення фейків проти України.

 

Чільне фото: Дистанційна школа Оптіма