втрати війни

На війні загинув журналіст і військовий Андрій Топчій

28.04.2024
Андрій Топчій

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

20 квітня на фронті під час виконання бойового завдання в районі Роботиного Запорізької області загинув журналіст, військовослужбовець, бойовий медик стрілецького батальйону Андрій Топчій у віці 38 років. Про це повідомили у виданнях «Факти» і «Телеграф», де він раніше працював.

У 2007 році він закінчив історичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Писав статті на історичну тематику і публікував інтерв’ю з науковцями у газеті «Факти». До цього був журналістом видання «Телеграф».

 

У Telegram-каналі Верховної ради зазначається, що медійник був військовослужбовцем ЗСУ й бойовим медиком стрілецького батальйону. Він став на захист України ще у 2014 році. Під час АТО він отримав звання сержанта.

 

«Андрій Топчій був журналістом, і війна для нього розпочалася ще у 2014 році. Він мав загострене почуття справедливості, через що дуже близько до серця сприймав усі політичні розбіжності та чвари українців», — розповіли у виданні «Телеграф».

 

«На війну за Україну Андрій пішов давно. Він вів її на інформаційному фронті ще тоді, коли мало хто готовий був відкрито говорити про те, що росія не вважає Україну незалежною державою. А кришталево чесний, із загостреним почуттям справедливості Андрій переживав як особисту трагедію всі політичні чвари, що роздирають Україну», — зазначили в повідомленні у газеті «Факти».

 

«З перервами на журналістику Андрій воював за Україну десять років. І загинув як воїн — на полі бою», — йдеться у газеті «Факти».

 

27 квітня о 14:00 відбулася церемонія прощання із захисником на Алеї героїв на Лісовому кладовищі, що в Києві.

 

Його матір Ларису Топчій можна матеріально підтримати за номером картки: 4731 2196 4862 4355.

 

Як відомо, від початку повномасштабної війни Український ПЕН відстежує втрати серед діячів культури, історії яких зʼявляються в інфопросторі або про які повідомляють організації рідні й колеги загиблих. Дані доступні у моніторингу за 2022 рік та 2023 рік і постійно оновлюються. Станом на квітень 2024 року після 24 лютого 2022 року загинуло щонайменше 102 український діячів культури. Це неофіційний моніторинг: ПЕН наголошує, що загиблих митців більше, ніж відомо назагал.

 

Як повідомлялося, 25 квітня на війні загинула журналістка, редакторка, театрознавиця Алла («Рута») Пушкарчук. Журналіста-розслідувача Олега Шемчука, який зник на полі бою під Бахмутом у вересні 2022 року, визнали загиблим.

 

Читайте також: Військові, перекладачі, журналісти, книгарі, поети: кого відняв у нас 2023-й

 

Чільне фото: fakty.ua