Instagram

Національний музей Шевченка запустив інстаграм Кобзаря, який створюється ШІ

05.01.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Національний музей Тараса Шевченка та сервіс створення аватарів RAVATAR презентували офіційну Instagram-сторінку ШІ Тараса Шевченка. Про це повідомляє пресслужба музею.

За словами творців проєкту, він присвячений популяризації багатогранного українського мистецтва «Поєднуючи історичні культурні досягнення з сучасними інноваціями, команда інтегрує творчі здобутки українського поета та художника Тараса Шевченка у світ цифрових технологій».

У музеї повідомляють, що створений за допомогою ШІ віртуальний образ точно відтворює зовнішність Шевченка, а також має велику базу знань, яка охоплює повний спектр його творів. Ця сторінка буде постійно оновлюватись і стане динамічним репозиторієм, який регулярно поповнюватиметься цінним контентом і пропонуватиме детально дослідити творчу спадщину Кобзаря.

«На перетині культурної спадщини та технологічних інновацій ми створюємо цифровий простір, де мудрість Шевченка виходить за рамки часу, роблячи історію нашої багатої культури не просто пережитком минулого, але оживляючи її для майбутніх поколінь», – поділився генеральний директор Національного музею Тараса Шевченка Дмитро Стус.

Як відомо, мережею ширяться фейкові вірші нібито Тараса Шевченка про багачів, бідних і вбитих на війні синів.

 

Раніше повідомлялося, що Шевченківський національний заповідник отримав кошти на виготовлення науково-проєктної документації для реставрації музею.

 

Читайте також: ШІ в оформленні книжок — безцінний інструмент чи знецінення праці?