* ESC - закрити вікно пошуку
Василь Чебаник
Офіс президента використав без дозволу шрифтову роботу каліграфа Чебаника
15.07.2019Офіс Володимира Зеленського, чинного президента України, використав у привітанні з Днем рибалки стилістику робіт каліграфа Василя Чебаника, але без офіційного на це дозволу автора. Про це повідомила дочка каліграфа Вероніка Чебаник на своїй сторінці у Facebook.
Вероніка Чебаник стверджує, що основа бланку, на якому створили привітання, належить її батьку, але разом з тим й зазначає, що такого напису він не робив. Сам каліграф говорить, що його шрифт зазнав обробки без його дозволу.
«На жаль, це не злизування, а перешивання з моїх літер на «покращення». В наборі каша з ранньої «гражданки». До речі, у моїх доробках є кілька логотипів «Президент України», окремо й на посвідченні президента України», — зазначає Василь Чебаник.
Василь Чебаник (нар. 5 серпня 1933, с. Клішківці Хотинського району Чернівецької області) — каліграф, художник-графік, член Національної спілки художників України. Заслужений діяч мистецтв України, професор, завідувач кафедри графічного дизайну Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. Михайла Бойчука, член-кореспондент Національної академії мистецтв України. У 2019-му році став лауреатом Шевченківської премії.
Чебаник працює у галузі книжкової графіки, мистецтва шрифту, інтролігації. Займається інтерпретацією образів літературної класики, втілюваних засобами гравюри на пластику та офорті. Автор оригінальних композицій написів, у яких шрифт окрім інформаційної функції виконує й естетично-образну.
Нагадаємо, що це не перший випадок, коли громадськість звертає увагу на несанкціоноване використання авторських дизайнерських розробок українськими держустановами. Так, на новій купюрі, номіналом 1000 грн, яку нещодавно презентували в НБУ, дизайнер Богдан Гдаль помітив використання неліцензійного шрифту, але Нацбанк це спростовує.
Раніше ми повідомляли, що українського дизайнера Дмитра Растворцева відзначили на міжнародному шрифтовому конкурсі Morisawa Type Design Competition 2019, який проходить у Японії.
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості