лауреат

Оголосили лауреата Премії міста літератури ЮНЕСКО 2021

14.12.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Цьогорічним лауреатом став Сергій Осока за книжку «Три лини для Марії». Про це стало відомо з онлайн-трансляції церемонії нагородження.

 

Спеціальну відзнаку отримала Ірина Шувалова за книжку «Каміньсадліс». Обидві книжки вийшли у Видавництві Старого Лева.

 

Переможець отримав статуетку і грошову винагороду у 150 тисяч гривень. Володарка спеціальної відзнаки отримала 50  тисяч гривень.

 

До журі премії увійшли: літературознавиця Ірина Старовойт, філолог і науковець Олександр Боронь, філологиня і науковиця Софія Філоненко, літературознавець і есеїст Данило Ільницький, письменник Остап Сливинський.

 

Премія Львова − міста літератури ЮНЕСКО − найбільша літературна премія, яку присуджує міська влада в Україні. Премію заснували для вшанування і надання суспільного резонансу творам сучасної літератури, які артикулюють цінності людяності та будують мости порозуміння, підтримують свободу слова та самовираження, міжкультурну комунікацію та виховання толерантності. До номінації приймали оригінальні або перекладні твори, які були вперше опубліковані українською мовою у 2020 році.

 

Додамо, у короткий список номінантів увійшло 12 книжок. Як відомо, минулого року нагороду отримала Оксана Луцишина, у 2019 році − Андрій Содомора.