переможці

Премія Львова — міста літератури ЮНЕСКО 2023 оголосила переможців

10.01.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Львові оголосили переможців літературної премії «Львів — місто літератури ЮНЕСКО» 2023 року. Про це повідомив міський голова Львова Андрій Садовий на своїй фейсбук-сторінці.

Головну премію отримала Олена Стяжкіна з романом «Смерть лева Сесіла мала сенс», Видавництво Старого Лева. У цій книжці йдеться про війну й долі людей, випадково поєднані у Донецькому пологовому будинку. 

 

«Призові 150 тисяч гривень авторка витратить на Перемогу, благодійність і літературу», — зазначив Андрій Садовий.

 

 

Спецвідзнаки за твори про війну отримали:

 

  • Ніна Захоженко за п’єсу «Я, війна і пластикова граната» (це 8 драматичних новел про життя та загибель мирних українців у перші місяці повномасштабного вторгнення, про колективну травму та нову реальність, яку вона спричинила);
  • Ярина Чорногуз за поетичну збірку «[dasein: оборона присутності]», видавництво «Віхола» (це листи з передової про біль від втрат побратимів, про війну, про усвідомлення та прийняття власного вибору бути там).

 

 

Олена Стяжкіна — українська письменниця, публіцистка, докторка історичних наук, професорка історії, членкиня Українського PEN. Засновниця громадського руху «Деокупація. Повернення. Освіта».

 

Авторка понад дев’яноста наукових публікацій, виданих як в Україні, так і за кордоном, серед них «Жінки в історії української культури другої половини XX століття», «Людина в радянській провінції: освоєння (від)мови», «Стигма окупації: Радянські жінки у самобаченні 1940-х років» та художніх книжок.

 

Премія Львова — міста літератури ЮНЕСКО — щорічна всеукраїнська літературна нагорода, яку присуджують автору або перекладачеві за оригінальний чи перекладний художній твір українською мовою. Премія заснована задля вшанування творів сучасної літератури та надання їм суспільного резонансу.

 

Нагадаємо, у 2023 році до довгого списку премії потрапили 47 творів, а до короткого списку увійшло 10 книжок. Лавреатом 2021 року став Сергій Осока за книжку «Три лини для Марії».

 

Як повідомлялося, роман української письменниці Олени Стяжкіної «Смерть лева Сесіла мала сенс» вийшов друком у німецькому академічному видавництві Friedrich Mauke.

 

Читайте також: У США видадуть «Донецький щоденник» Стяжкіної

 

Світлини: фейсбук-сторінка Андрія Садового