Drahomán Prize

Премія Drahomán Prize оголосила лавреата 2021 року

17.10.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Лавреатом премії Drahomán Prize 2021 року став польський перекладач Богдан Задура. Про це оголосили на онлайн-трансляції церемонії нагородження переможців на сторінці Українського інституту книги у Facebook.

Богдан Задура — перекладач з польської мови на українську, письменник і літературний критик. Автор 25 книжок поезії та понад десятка томів есеїв і прози. Номінований на премію Drahomán Prize тричі з книжками:

  • Василь Махно. Вічний Календар (Wasyl Machno. Kalendarz wieczności). Państwowy Instytut Wydawniczy, 2021;
  • Юрій Винничук. Лютеція (Jurij Wynnyczuk. Lutecja). Wrocław: Wydawnictwo Warstwy, 2021. Заявники: Warsztaty Kultury w Lublinie, Państwowy Instytut Wydawniczy, Wrocławski Dom Literatury.

Під час церемонії нагородження Богдан Задура зазначив, що у 2022 році у його перекладі в Польщі вийшло 9 українських книжок, а ще 4 вийдуть до кінця року.

 

Церемонія нагородження вперше відбулася за кордоном. Її приймала Literaturhaus Berlin — перший дім літератури в Німеччині, культурна та освітня установа, яка займається популяризацією літератур світу, роблячи їх доступними для широкого загалу через сучасні формати.

 

Крім того, спеціальну відзнаку Капітули премії отримав нідерландський перекладач Тобіас Валс.

 

У заході також взяла участь перша лавреатка Drahomán Prize Клаудія Дате, український письменник Юрій Андрухович та представник Ukrainische Botschaft in Berlin.

 

Премія Drahomán Prize була заснована Українським інститутом, Українським ПЕН та Українським інститутом книги 2020 року з метою підтримати й відзначити перекладачів з української мови на мови світу. Відзнака вручається за високу перекладацьку майстерність та внесок у промоцію української літератури за кордоном.

 

Як відомо, до короткого списку премії у 2021 році увійшли Алессандро Акіллі, Ірина Дмитришин, Богдан Задура. 

 

До довгого списку Drahomán Prize увійшли Наталка Бабіна, Марія Вайссенбьок, Олена Біволар та інші.