Дублінська літературна премія

Оголосили лавреатів Дублінської літературної премії

25.05.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Французька письменниця Аліса Зенітер та перекладач Френк Вінн отримали Дублінську літературну премію за книжку «Мистецтво програвати» (Farrar, Straus and Giroux). Про це повідомили у Twitter премії. 

 

«Мистецтво програвати» — оповідання кількох поколінь про алжирську діаспору Франції. Один із 10 найкращих історичних художніх романів 2021 року за версією The New York Times Book Review. 

 

«Найма знає Алжир лише за артефактами, які вона зустрічає в крихітній квартирі її бабусі й дідуся в Нормандії: мовою, якою її бабуся говорить, але Нейма не може зрозуміти, їжею, яку готує її бабуся, і коштовними речами, які її бабуся несла, коли вони втекли. Батько Найми стверджує, що нічого не пам’ятає; він зробив себе французом. Її дід помер, не встигши розповісти їй свою сторону історії. Але тепер Найма поїде до Алжиру, щоб на власні очі побачити, що залишилося позаду, зокрема їхні таємниці», — ідеться в анотації.

 

Книжка номінована на премію бібліотекою публічної інформації в Центрі Помпіду в Парижі. 

 

Загальний розмір премії становить 100 тисяч євро. Авторка отримала 75 тисяч, а решту передали перекладачеві — Френкові Вінну.

 

 

Дублінська літературна премія — одна з найпрестижніших літературних премій у світі. Заснована в 1996 році міською радою Дубліна й американським інвестиційним фондом IMPAC. Одне з завдань премії — відродження слави Дубліна як «літературної Мекки». Вручається щорічно за найкращий прозовий твір англійською мовою.

 

Серед попередніх лавреатів премії — «Відомий світ» Едварда П. Джонса, «Майстер» Колма Тойбіна, «Молочник» Анни Бернс і «Мене звати червоне» Орхана Памука. Торішню нагороду отримав «Архів загублених дітей» Валерії Луїзеллі.

 

Нагадаємо, що нещодавно журі Пулітцерівської премії оголосили лавреатів премії-2021.

 

Як відомо, оголосили лавреатів Міжнародної Букерівської премії 2022

 

Чільне зображення: @DublinLitAward у Twitter