ukraїner

Оголосили переможців премії «Високі стандарти журналістики-2021»

18.12.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

18 грудня у Києві на офіційній церемонії «Високі стандарти журналістики-2021» були оголошені переможці відзнаки, що вже вп’яте вручається журналістам за високу професійність, чесність, об’єктивність та принциповість у трьох номінаціях. Проте цьогоріч організатори запровадили четверту — «За найкраще журналістське розслідування зловживань та корупції на ринку електричної енергії».

 

Перемогу в категорії «За сталий, якісний медійний проект/продукт» здобув Сергій Сидоренко (Європейська правда), разом з ним у катгорії змагалися також Отар Довженко (Детектор медіа) та Данило Мокрик (Bihus.Info)

 

У категорії «За швидкий та якісний розвиток у професії» відзнаку здобула Дарія Гірна (Суспільне), що була номінована в категорії разом з Анастасією Іванців (LB.ua) та Сонею Лукашовою (Українська правда).

 

Першість у категорії «За якісний регіональний/нішевий медійний проект» отримав Богдан Логвиненко з проєктом Ukraїner, що змагався у фіналі з мадіапроєктами Донбас. Реалії та Reporters.

 

У Cпецпроекті  «За найкраще журналістське розслідування зловживань та корупції на ринку електричної енергії» нагороду отримав Сергій Головньов за телеграм-канал «Монополіст» і матеріал Юнайтед Енерджі Коломойського перепродала електроенергії на 26 млрд грн. Найбільшими покупцями стали Притика та Ахметов. Йому поступилися BIHUS. Info Вам тарифи, їм – прибутки. Хто з депутатів Ахметову і Коломойському допомагає /// №339 та Схеми: корупція в деталях (Радіо Свобода), «Схеми» на «Харківобленерго». Дива з кіловатами, платіжки-аномалії та закупівлі задорого, Олександр Чорновалов

 

Експертами цьогоріч стали:

  • журналістка, телеведуча «Суспільного» Мирослава Барчук
  • головний редактор ділового новинного порталу Liga.net Борис Давиденко
  • шеф-редакторка інтернет-видання «Детектор медіа» Наталія Лігачова
  • журналіст, колумніст, телеведучий Павло Казарін
  • медіаексперт, медіадослідник «Львівського медіафоруму» Ігор Балинський
  • головний редактор та співзасновник інтернет-видання TEXTY.org.ua Роман Кульчинський
  • авторка медіамоніторингів інтернет-видання «Детектор медіа», медіаекспертка «Львівського медіафоруму» Зоя Красовська
  • головний редактор журналу «Локальна історія» Віталій Ляска
  • медіаексперт, виконавчий директор «Львівського медіафоруму» Юрій Опока

 

Премія «Високі стандарти журналістики» — відзнака, створена 2016 року засновником GROWFORD Institute Віталієм Ломаковичем. На думку засновника, ця премія має стати «додатковим стимулом для українських ЗМІ бути чесними, об’єктивними і принциповими». До участі допускаються журналісти, які є громадянами України або працюють тут на постійній основі, мають чітку громадянську позицію. Організатори відзначають журналістів премією щороку.

 

Також цьогоріч були визначені переможці журналістського конкурсу «Честь професії»

Раніше повідомлялося, що культурно-видавничий проєкт «Читомо» потрапив до довгого списку номінантів премії «Високі стандарти журналістики-2019».