сакартвело

Парламент Сакартвело остаточно ухвалив закон про «іноагентів»

14.05.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Парламент Сакартвело затвердив закон «Про прозорість іноземного впливу», який називають також законом про «іноагентів», у третьому і остаточному читанні. Про це повідомив перший канал Сакартвело.

За затвердження законопроєкту проголосували 84 депутати, 30 опозиціонерів проголосували проти.

 

Законопроєкт передбачає створення реєстру «іноагентів», куди вноситимуть всі некомерційні юридичні особи та ЗМІ, фінансування яких відбувається з-за кордону більш ніж на 20%. Внесені до реєстру «іноагентів» мають публікувати річний фінансовий звіт. Окрім того, закон надає повноваження Міністерству юстиції в будь-який час проводити моніторинг питання з метою виявлення «організації, яка виконує інтереси іноземної держави».

 

Опозиція і громадянське суспільство Сакартвело вважають закон спрямованим на репресії проти непідконтрольних владі неурядових організацій і вільних ЗМІ. Вони наголошують, що цей закон повторює російське законодавство про «іноземних агентів».

 

Від початку розгляду законопроєкту у Сакартвело тривають масштабні протести.

 

Як повідомлялося, раніше українські громадські організації звернулися до міжнародної спільноти із закликом до захисту картвельського суверенітету й прав людини, які порушуються законом про «іноземних агентів» у картвельському парламенті.

 

Як повідомлялося, 7 березня картвельський парламент у першому читанні ухвалив законопроєкт «Про прозорість іноземного впливу». Тоді керівництво країни обіцяло зняти його з порядку денного. Причинами такого рішення влади є масштабні протести громадян країни й вимога Євросоюзу. Детальніше про це в колонці Ґванци Джобави.

 

Читайте також: Асоціація видавців Сакартвело: Ми проти законів, що унеможливлюють звільнення від російської агресії

 

Чільне фото: Zurab Tsertsvadze/AP Photo/picture alliance