PEN Ukraine

ПЕН і Truth Hounds після поранення Амеліної закликають до екстериторіального правосуддя

01.07.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Український ПЕН та організація Truth Hounds, що документує порушення прав людини, закликали громадян усіх країн застосовувати механізми екстериторіального правосуддя, щоб встановити справедливість для всіх постраждалих від воєнних злочинів росії. Про це ідеться у спільній заяві організацій щодо російського ракетного обстрілу Краматорська.

«27 червня 2023 року Росія скоїла черговий воєнний злочин, обстрілявши ракетами ресторан Ria Lounge в Краматорську на сході України. Щонайменше 12 людей загинуло, 60 поранено. Серед них – троє дітей, у тому числі дві 14-літні сестри-близнючки. Серед тих, хто зазнав серйозних поранень унаслідок цього злочину, є й наша дорога колежанка Вікторія Амеліна – всесвітньо відома українська письменниця, лавреатка численних премій та правозахисниця», — ідеться в заяві.

 

Після удару по Краматорську представники Truth Hounds, до якої на початку повномасштабного вторгнення приєдналася письменниця Амеліна, опитали свідків обстрілу. Вони зазначили, що жодних воєнних об’єктів поблизу місця влучання не було. На момент атаки в одному з найпопулярніших ресторанів міста обідало близько 40 відвідувачів. Документатори також встановили, що іноземці, яких російські пропагандисти назвали «найманцями», насправді були волонтерами й журналістами.

 

«На наше переконання, ракетний удар по ресторану Ria Lounge може класифікуватися як воєнний злочин згідно зі Статтею 8(2)(b)(ii) Римського Статуту Міжнародного Кримінального Суду. Альтернативно злочин може бути класифікований за Статтями 8(2)(b)(i) чи 8(2)(b)(iv) Римського Статуту МКС», — наголошують правозахисні організації.

 

На їхню думку, російська держава в теперішньому вигляді становить глобальну загрозу, оскільки у прямий чи гібридний спосіб вона була і є задіяною в безлічі конфліктів по всьому світі.

 

«Тож ми, Український ПЕН та Truth Hounds, звертаємось до громадян усіх країн, правозахисних та культурних організацій світу: говоріть на всіх майданчиках про злочини росії та закликайте уряди своїх країн застосовувати механізми екстериторіального правосуддя, щоб спільними зусиллями встановити справедливість для всіх постраждалих від воєнних злочинів. Покінчімо разом з безкарністю росії!» — закликали організації.

 

У заяві наголосили, що у справі покарання російських злочинців ідеться не лише про українців, а й про все людство та його цінності.

 

Як відомо, Вікторія Амеліна отримала поранення внаслідок обстрілу росіянами Краматорська.

 

Читайте також: Вікторія Амеліна: Після трагедії не потрібно слів, усі слова скочуються у вирву

 

Чільне фото: ДСНС