ЗМІ

Петиція про повернення Еспресо, 5 каналу й Прямого набрала достатню кількість голосів

02.07.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Петиція на сайті Кабінету міністрів України про повернення в цифровий етер телеканалів  «Еспресо», 5 канал та «Прямий» набрала необхідні 25 тисяч голосів.

 

Петицію зареєстрували 18 квітня 2022 року, її ініціаторка — Ірина Гандзюк. Станом на 2 липня петицію підписали 25325 громадян. 

 

«Ми переконані, що незаконне виключення з ефіру українських телеканалів під час війни є нічим іншим, як підривною диверсійною роботою, яка завдає шкоди національним інтересам України, уряду та Президенту України. Просимо Вас звернути увагу на дії керівництва державного концерну РРТ, які порушують конституційні права колективів телеканалів «Еспресо», 5 каналу та Прямого, права великої аудиторії глядачів цих телеканалів та несуть загрози принципам демократії та свободи слова, а також членству України в ЄС. Ми переконані, що тільки дотримуючись єдиної інформаційної політики, принципів свободи слова та верховенства права нам вдасться перемогти не лише інформаційну навалу ворога, а й наблизити спільну перемогу України над агресором», — зазначають у тексті петиції.

 

Закон передбачає, що на офіційному сайті прем’єр-міністра України має з’явитися повідомлення про підтримку або непідтримку електронної петиції.

 

Повідомлення про початок розгляду петиції оприлюднять на урядовому порталі не пізніше ніж через три робочих дні після набрання необхідної кількості підписів громадян на її підтримку. Розгляд петиції мають здійснювати невідкладно, але не більше ніж протягом десяти робочих днів з дня оприлюднення інформації про початок її розгляду. 

 

Нагадаємо, у парламенті зареєстрували проєкт постанови № 7470 відновлення мовлення каналів «Еспресо», «Прямий» і 5 канал.

 

Концерн радіомовлення, радіозв’язку і телебачення (Концерн РРТ) припинив трансляцію телеканалів «Еспресо», «Прямий» та «5 канал» у цифровій мережі Т2 4 квітня.

 

Чільне фото: телеканал «П’ятий»