втрати-2023

Пішла з життя хорватська письменниця Дубравка Уґрешич

18.03.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

На 74 році життя в Амстердамі пішла з життя хорватська письменниця Дубравка Уґрешич. Про це повідомило видавництво Multimedijalni Institut у Загребі.

Дубравка Уґрешич — хорватська письменниця, есеїстка, кіносценаристка, літературознавиця, публіцистка.

 

Вона народилася 27 березня 1949 року у хорватському місті Кутина в родині хорвата і болгарки. Вивчала російське та порівняльне літературознавство у Загребі та в Москві. Багато років працювала в Інституті теорії літератури на філософському факультеті Загребського університету. З 1993 року жила в еміграції. Викладала в європейських та американських університетах, зокрема у Гарвардському та Колумбійському. Мешкала і працювала в Нідерландах та США.

 

Лавреатка численних нагород: премії Меші Селимовича, премії часопису «Нін» (Загреб), премії Вілениці (Словенія, 1989), Європейської премії Шарля Вейона за есеїстику (Швейцарія, 1996), Європейської літературної премії (1999), премії Генріха Манна (ФРН, 2000), премії «Фероніа – Чітта ді Ф’яно» (Італія, 2004), Меморіальної премії імені Джеймса Тіптрі-молодшого (2010), премії британської газети «The Independent» (2006), премії Жана Амері за есеїстику (2012), Нейштадтської літературної премії (2016) тощо. Разом зі 102 іншими письменниками Дубравка Уґрешич брала участь у пан’європейському проєкті «Літературний Експрес Європа 2000».

 

Українською мовою перекладений один із найвідоміших романів письменниці «Музей безумовної капітуляції». У 2020 році його надрукувало «Видавництво 21».

 

Нагадаємо, 2021 року пішла з життя поетеса Нью-Йоркської групи, перекладачка та літературознавиця Женя Васильківська.

 

Читайте також: Розмова Юрія Андруховича з Дубравкою Уґрешич про досвід землі, що втікає з-під ніг

 

Джерело: balkaninsight

Чільна світлина: Цвітлина Белутова