втрати

Пішла з життя письменниця і драматургиня Неля Шейко-Медведєва

18.11.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

На 75-му році життя померла письменниця і драматургиня Неля Шейко-Медведєва. Про це своїй фейсбук-сторінці повідомив її син, директор Українського інституту, Володимир Шейко.

Вона померла 16 листопада. Прощання відбудеться 19 листопада об 11 годині у Києві, у церкві Святого Миколая на Аскольдовій могилі.

 

«Письменниця, драматургиня, поетка, лемкиня, всесвіт, моя красуня», − додав Володимир Шейко.

 

Неля Шейко-Медведєва народилась у 1947 році на Львівщині. Навчалась на хімічному факультеті Львіського політехнічного інституту та філологічному факультеті Львівського державного університету. Писала літературною українською мовою та лемківським діалектом. Авторка добірок віршів, понад 40 пʼєс для дітей та юнацтва. Більшість п’єс поставили у професійних і аматорських театрах Львова, Ужгорода, Мукачева, Чернігова, Чернівців, Харкова, Рівного, Луцька, Івано-Франківська, Донецька, Києва, Полтави, Житомира, Запоріжжя. Була членкинею Національної спілки письменників України. Одну з п’єс відзначили літературною премією «Коронація слова».

 

П’єсу-апокриф «Біла зоря, чорні пелюстки» присвятила найвідомішому лемківському художнику Никифору Дровняку.Крім того, написала романи «Альфонс» (2004), «Баламутка» (2006) і «Кохана…Незабутня» (2006), а також роман-апокриф на релігійну тематику «Ніч остання» (2006). У 2018 році у видавництві «Комора» вийшла друком збірка віршів і оповідань «Дороги камени», до якої увійшли усі вірші та оповідання письменниці, написані про історію лемків — українського субетносу, переселеного на Захід Польщі під час операції «Вісла». Цю книжку відзначило журі літературної премії «Еспресо. Вибір читачів-2019». Нещодавно письменницю номінували на Шевченківську премію.

 

Додамо, наприкінці жовтня не стало дитячого письменника Володимира Рутківського та подружжя письменників Олени і Тимура Литовченків.