книжкові автомати

Поблизу публічних бібліотек у Литві встановлюють книжкомати

12.02.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Публічна бібліотека імені Ґабріеле Петкевічайте-Біте в литовському місті Панявежис встановила книжкомати. Про це повідомили на офіційному сайті бібліотеки.

Книжкові автомати дають можливість отримати замовлені видання в будь-який час доби та в усі дні, під час канікул і вихідних днів. Автомати працюють і в робочий час бібліотеки, тож відвідувачі можуть обрати зручний для себе спосіб — або завітати до книгозбірні, або скористатися автоматом.

 

Щоб отримати книжку, її потрібно замовити на сайті www.ibiblioteka.lt або зателефонувати у відділ обслуговування читачів бібліотеки за тел. (8 45) 46 54 97. Потім користувачеві прийде SMS-повідомлення з PIN-кодом.

 

«Книжкоматом можуть користуватися всі зареєстровані читачі бібліотеки. Зручно й те, що видання можна повернути до найближчого пункту повернення», — зазначила Гітана Ужкурелєне, керівниця відділу обслуговування читачів.

 

Як зазначають на сайті бібліотеки, хоча книжкомати працюють лише кілька днів, паневежчанам вони подобаються, адже вони вже почали користуватися новою послугою. Відомо, що автомати також адаптовані для людей з обмеженими можливостями.

 

Книжкомат біля бібліотеки розташований за адресою вул. Respublikos, 14.

 

Книжкові автомати у Литві також працюють у Вільнюсі, Каунасі, Клайпеді, Шяуляї, Паневежиському районі, Купішках, Вісагінасі, Пасваліському районі та інших містах.

 

Нагадаємо, 2022 року книжкомати встановили поблизу супермаркетів у Польщі.

 

Читайте також: Країна, де читають, – Литва. Розмова з Рутою Мелінскайте

 

Чільна світлина: Gabrielė Petkevičaitė-Bitė