війна

Поетичні слем-сцени ЄС допоможуть українським поетам виїхати за кордон через війну

28.02.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Австрійська сцена поетичного слему працюватиме над створенням можливості для українських поетів виїжджати до Австрії. Про це у листі до Павла Коробчука повідомила поетка Катерина Венту.

«Ми з радістю розробимо концепцію для подання заявки на фінансування ЄС, щоб запросити якомога більше слемерів та поетів з України приїхати до Австрії», — написала вона.

 

Катерина також зазначила, що працює й з іншими європейськими поетичними слем-сценами з метою організувати для українських літературних діячів міжнародні тури, переклади текстів тощо. Вона повідомила, що словацька та німецькі сцени заявили про свою участь в ініціативі, також її розглядає Бельгія.

 

Можливим варіантом для виїзду, запропонованим Катериною Венту, є грант мобільності для окремих митців і професіоналів культури у східних країнах EU4Culture.

 

Слем — читання віршів, у якому важить не тільки зміст поезії, а й спосіб її читання. Слем-турніри — змагання поетів у артистичному читанні, поєднання мистецтва та спорту. Змагання відбуваються з оголошенням оцінок довільно обраним з-поміж глядачів журі, з чітким часовим регламентом та зі штрафними санкціями за порушення встановлених правил.

 

Нагадаємо, польське об’єднання письменників і письменниць Unia Literacka закликає міністерство культури Польщі створити стипендії для українських діячів книжкової в галузі, які перебувають на території країни. Польський інститут книги також висловив свою солідарність з українськими громадянами.

 

Чільне фото: SlamPoetry Budapest