книгарні

Польські видавці вимагають захистити книжковий ринок від монополізації

30.04.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Асоціація польських книгорозповсюджувачів опублікувала заяву-протест проти монополізму та різких змін у правилах продажу видань у мережевих книгарнях. Про це асоціація повідомила на своїй фейсбук-сторінці.

Видавці і книгорозповсюджувачі протестують проти постійного погіршення ситуації незалежних авторських книгарень на польському книжковому ринку.

 

«Серед проблем, що змушують закриватися книгарні, — відсутність законодавства про польський книжковий ринок (на кшталт регулювання на німецькому, французькому, італійському тощо). Законодавство зрівняє шанси польських малих, незалежних книгарень в умовах великих мереж, які працюють онлайн та на місці. Правове регулювання книготоргівлі дозволить громадськості усвідомлювати роль книжки як культурного блага, яке має бути широко доступним у книгарнях в маленьких та великих містах», — йдеться в заяві.

 

Ще однією проблемою польські гравці книжкового ринку вважають монополізацію ринку через тимчасову заборону на розповсюдження певних видань у певних книгарнях, а продаж згаданих книжок на той період дозволений тільки в обраних крамницях. Окрім того, на книговидання негативно впливає й зміна правил продажу видань до стаціонарних книгарень деякими компаніями з акцентом на одне видавництво, оптові продажі, мережеві книжкові магазини та онлайн-платформи.

 

«Виникає питання, чому маленькі авторські книгарні принижують до того, що книжки мають нижчу ціну для роздрібного клієнта на полицях мережі Empik, ніж оптові закупівлі для незалежних книгарень. Книгопродавці, які працюють у місцевих книгарнях, найімовірніше відчують зміну цінової політики… Зменшення знижки для книгарень до рівня, який практично заважає їм отримувати прибуток з продажів, призведе до ситуації, коли читачі по всій країні зможуть придбати певні книжки лише в однієї компанії», — наголошують в Асоціації книгорозповсюджувачів.

 

 

Як повідомлялося, кожен четвертий поляк купує книжки на маркетплейсах.

 

Читайте також: Книжка рідною мовою – це відчуття безпеки: як українці читають у Польщі

 

Чільна світлина: kultura.um.warszawa.pl