втрати

Помер лауреат Букера та Пулітцера Філіп Рот

23.05.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Вчора один із найвидатніших американських письменників Філіп Рот у віці 85 років відійшов у вічність. Про це повідомляє ВВС.

 

Письменник походив з родини єврейських іммігрантів з Галичини.

 

За свою першу книжку — збірку повістей та оповідань «Прощавай, Колумбе» — був удостоєний Національної книжкової премії. А його роман «Скарга Портного» посідає 79-ту позицію у Рейтингу 100 найкращих книг усіх часів журналу Ньюсвік.

 

Бестселером став роман Рота «Змова проти Америки», проте на думку самого автора, до його найкращих творів належать «Театр шабату» і «Американська пастораль».

 

Для багатьох його творів характерне відверте висвітлення тем, що з точки зору суспільної моралі належать до «заборонених», як-от особистого сексуального життя; агресивне висміювання родинних та суспільних заборон.

 

Філіп Рот — лауреат Пулітцерівської премії та премії Франца Кафки. Також його було удостоєно Міжнародної Букерівської премії (ця нагорода викликала відмову однієї із членів комітету від виконання суддівських обов’язків через, на її думку, суперечливість кандидатури письменника) та премії Принца Астурійського.

 

Цього року у видавництві КСД вийшов українською роман Рота «Американська пастораль».

 

Нагадаємо, що 14 травня помер американський журналіст і письменник, основоположник напрямку «нова журналістика» в літературі Том Вулф.