втрати

Помер найтитулованіший американський письменник-фантаст Гарлан Еллісон

29.06.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

28 червня, на 85-му році життя помер американський письменник-фантаст Гарлан Еллісон. Про це повідомляє The Hollywood Reporter.

 

Подруга сім’ї письменника та вдова одного із творців Росомахи Лена Вайна Крістін Валада на своїй Twitter-сторінці передала слова дружини Еллісона про те, що він пішов із життя уві сні.

 

Гарлан Еллісон — американський письменник-фантаст, якого називали найбільш титулованим і найбільш продуктивним автором короткої прози. Автор та упорядник 75 книжок, понад 1700 оповідань та повістей, есе, статей і газетних дописів, 24 телесценаріїв, 12 кіносценаріїв.

 

Los Angeles Times писала, що «давно слід назвати Гарлана Еллісона Льюїсом Керролом двадцятого століття».

 

Письменник отримав багато нагород у галузі фантастики. Зокрема, премію «Гросмейстер фантастики» за заслуги перед жанром, Всесвітню премію фентезі (двічі), Британську премію наукової фантастики, Британську премію фентезі, Міжнародну премію фантастики жахів, нагороду імені Рея Бредбері, 9 премій «Г’юґо», 13 «Локусів» та ін.

 

На честь фантаста названо астероїд 10177 Еллісон.

 

Одна із найзнаменитіших «копірайтних воєн», започаткованих Еллісоном, пов’язана з фільмом «Термінатор». Після виходу стрічки на екрани, письменник подав до суду на її творців, звинувативши їх у плагіаті — запозиченні сюжету з його оповідань «Солдат» і «Демон зі скляною рукою». Суд задовольнив позов Еллісона.

 

Найвідоміші його тексти: «Хлопець та його собака» (A Boy and His Dog), «У мене немає рота, але я мушу кричати» (I Have No Mouth, and I Must Scream) та «Місто на краю вічності» (The City on the Edge of Forever), за яким було знято епізод «Зоряного шляху».

 

Нагадаємо, що 22 травня помер американський письменник, лауреат Міжнародної Букерівської та Пулітцерівської премій Філіп Рот.

Чільне зображення: Los Angeles Times