втрати

Помер письменник і перекладач Дмитро Чередниченко

21.08.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

20 серпня на 86-ому році життя помер письменник, перекладач і літературознавець Дмитро Чередниченко.  Про це повідомила його дочка, письменниця Оляна Рута на своїй сторінці у фейсбуці.

Дмитро Чередниченко − письменник, перекладач, літературознавець, мистецтвознавець, педагог, літературний редактор. Член Національної спілки письменників України. Чоловік письменниці, перекладачки, літературної редакторки Галини Кирпи й батько письменниці, перекладачки та художниці Оляни Рути.

 

Перекладав з білоруської, латиської, литовської, монгольської, словацької, чеської та російської мов. Автор понад 20 поетичних книжок, збірок віршів, казок, притч, оповідок, повістей для дітей. Автор багатьох педагогічних творів, серед яких тритомна хрестоматія світової літератури для початкової школи «Світ від А до Я» (спільно з Галиною Кирпою, 2007).

 

Автор досліджень про Павла Чубинського, Степана Васильченка, Василя Сухомлинського, Кирила Стеценка, Михайла Кипу, Леоніда Полтаву, Ганну Черінь, Олексу Кобця, рід Симиренків, національну символіку; розвідок про українських та литовських письменників, художників, педагогів, про українсько-литовські літературні взаємини.

 

Спільно з Галиною Кирпою уклав антологію української діаспори «Листок з вирію» (2001-2002). Друкувався у Литві, Білорусі, Латвії, Польщі, Чехії, Словаччині, Болгарії, Азербайджані, Монголії, США, Канаді.

 

Нагадаємо, минулого тижня помер громадський діяч, онук Івана Франка Роланд Франко. Нещодавно помер письменник-гуморист і ексредактор журналу «Перець» Михайло Прудник і літературознавець Володимир Моренець.