втрати

Помер український поет, драматург і публіцист Микола Петренко

12.10.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

На 94-му році життя помер український поет, драматург і публіцист Микола Петренко. Про це повідомляє сайт Львівської міськради.

Письменник народився у 1925 році в місті Лохвиця Полтавської області в сім’ї робітника. Під час Другої Світової війни був вивезений на примусові роботи до Німеччини. За спробу втечі відбував покарання в концтаборах. Після закінчення війни пройшов фільтраційні та трудові табори в СРСР. У 1951 році закінчив факультет журналістики Львівського державного університету.

 

Працював в обласній молодіжній газеті, редактором Львівського телебачення, кореспондентом «Літературної України», звідки був звільнений за «пропетлюрівські» вірші. У 1957 році дебютував як поет.

 

Микола Петренко є автором понад 100 книг: поетичних збірок, прози, публіцистики тощо. Він створив низку відомих пісень разом з Володимиром Івасюком, Ігорем Білозором, Миколою Колессою, Анатолієм Кос-Анатольським, Богданом Весоловським. Був членом Національної спілки письменників України, лауреатом багатьох літературних премій. 2011 року Миколі Петренку призначили державну стипендію як видатному діячу культури і мистецтва.

 

Раніше повідомлялося, що на 74-му році життя, після важкої хвороби помер український письменник та перекладач Мойсей Фішбейн.