Велика Британія

Помер відомий англійський письменник, автор шпигунських трилерів Джон Ле Карре

15.12.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Джон Ле Карре, відомий у всьому світі автор шпигунських трилерів та колишній співробітник британської розвідки, пішов із життя у віці 89-ти років. Про це повідомляють ЗМІ Великої Британії.

 

Джон Ле Карре навчався Бернському та Оксфордському університетах. Певний час викладав в Ітонському коледжі, пізніше почав працювати у Міністерстві закордонних справ Великої Британії. Там же йому запропонувала співпрацю британська розвідувальна служба МІ-6. Коли Ле Карре перевели на роботу до Гамбурга у Німеччині, у 1961 році він вже почав писати свій перший роман («Дзвінок небіжчикові»).

 

Після втечі подвійного агента Кіма Філбі, який працював на КДБ, співпраця Ле Карре із розвідкою була розкрита і його відкликали до Великої Британії, де він продовжив займатися літературною діяльністю. Більшість книжок Джона ле Каррез пов’язана з періодом холодної війни.

 

Помер письменник 12-го грудня 2020 року після тривалої хвороби в лікарні міста Труро, графство Корнволл.

 

Українською мовою вийшли три романи Ле Карре: «Таємний мандрівець» (переклав Юрій Лісняк для журналу «Всесвіт» у 1993-році), «Нічний адміністратор» (переклад Тетяни Савчинської, ВСЛ, 2017), «У розшуку» (переклад Тетяни Савчинської, ВСЛ, 2019).

 

Раніше повідомлялося, що у США помер відомий літературознавець Гарольд Блум у віці 89 років.