Володимир Панченко

Помер літературознавець, професор Володимир Панченко

15.10.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

14 жовтня пішов із життя український літературознавець, засновник і шеф-редактор видання «ЛітАкцент» Володимир Панченко. Про це повідомляє PEN Ukraine на своїй Facebook-сторінці.

 

«Важка новина для ПЕН-спільноти. Не стало видатного літературознавця, письменника, професора Києво-Могилянської академії, нашого колеги, друга і вчителя Володимира Панченка. Співчуття рідним, друзям і учням», — йдеться в повідомленні.

 

Володимир Панченко — український літературний критик, літературознавець, письменник, автор відомих статей, монографій, підручників на літературну та історичну тематику.

 

Професор «Києво-Могилянської академії», доктор філологічних наук, член НСПУ, член Українського ПЕН. Засновник і шеф-редактор видання «ЛітАкцент».

 

Автор численних праць з історії української літератури, зокрема, «Юрій Яновський», «Володимир Винниченко: парадокси життя і творчості», «Неубієнна література». Написав кілька літературно-критичних книжок та сценаріїв документальних фільмів.

 

У житті намагався дотримуватися трьох принципів: «Під лежачий камінь вода не тече», «Не тримай камінь за пазухою», «Крапля камінь точить».

 

Лауреат кількох літературних премій, зокрема: премії імені Володимира Винниченка Українського фонду культури, літературної премії «Благовіст», літературної премії імені Олександра Білецького та літературної премії ім. Євгена Маланюка. З 2019 року — почесний громадянин Кропивницького.

 

Нагадаємо, що 6 червня цього року, у 90-річному віці пішов із життя український письменник Юрій Мушкетик.