бібліотеки

Понад 15 книгозбірень зруйновані чи пошкоджені від рук окупанта

28.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Російські війська пошкодили або зруйнували вже понад 15 бібліотек в Україні. Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко на онлайн-зустрічі зі Загальнопартійною депутатською групою Великої Британії з питань бібліотек, інформації та знань.

 

Він зазначив, що ця цифра не остаточна.

 

Щоб запобігти ризикам для бібліотек, архівів та культурних закладів від дій окупантів, Ткаченко закликав британських парламентарів, чиновників, керівників культурних установ допомогти Україні.

 

Ідеться про фінансову підтримку у довгостроковій перспективі: кошти на відновлення, грантова підтримка книжкової сфери через Український інститут книги, розповсюдження української літератури за кордоном.

 

Як повідомлялося, станом на 13 березня окупанти зруйнували чи пошкодили 9 бібліотек. Долучитися до фіксування завданих українським бібліотекам збитків можна за посиланням.

 

Крім того, в Україні створили Раду з розвитку бібліотечної сфери, яка врегульовуватиме питання функціонування українських бібліотек під час війни та опікуватиметься питанням російських і радянських книжок в книгозбірнях.

 

Чільне фото: В’ячеслав Чаус