* ESC - закрити вікно пошуку
Афганістан
Понад 150 афганських ЗМІ припинили роботу впродовж місяця
15.09.2021Після падіння уряду Афганістану в країні припинили роботу 153 засоби масової інформації. Про це повідомляють представники Федерації журналістів Афганістану та Національної спілки журналістів.
Закриття ЗМІ охопило 20 провінцій Афганістану. Серед них є як місцеві інформаційні ресурси, так і загальнодержавні радіо, телеканали та преса. Представники журналістських об’єднань країни стверджують, що головними причинами закриття ЗМІ в стали економічні проблеми та обмеження зі сторони нової талібської влади.
«Якщо організації, що їх підтримують, не звернуть увагу на засоби масової інформації, незабаром ми станемо свідками закриття інших ЗМІ у країні», – заявив заступник голови Федерації журналістів Афганістану Худжатулла Муджададі.
«Продовження цієї тенденції викликало занепокоєння. Ми закликаємо міжнародні організації негайно вжити заходів для розв’язання цієї проблеми. Інакше незабаром це буде кінець свободи преси та інших прав людини та громадянина», – додав представник Національної спілки журналістів Афганістану Масрур Лютфі.
Так, загальнодержавне радіо Milma, стало одним із тих, які нещодавно припинили роботу. Його заснували у 2011 році. Радіо висвітлювало політичні, культурні, економічні та спортивні події. У радіо Milma працювали 35 репортерів, у 13 провінціях. Зараз усі вони безробітні.
Разом з тим, «Талібан» заявив, що намагатиметься створити безпечне середовище для ЗМІ та журналістів для продовження їхньої роботи.
На їх підтримку виступили афгансько-французький письменник і режисер Атік Рахімі, афганський режисер Сіддік Бармак та іранський режисер Мохсен Махмальбаф. У серпні вони розпочали збір підписів під відкритим листом, у якому закликають міжнародну спільноту надавати політичний притулок та допомогу афганським журналістам, художникам та режисерам.
«Міжнародна спільнота зробила своїм пріоритетом порятунок життів афганських перекладачів та їх сімей. Але, схоже, ніхто не дбає про афганських журналістів, художників та режисерів. Вони є потенційними жертвами талібів, чия ненависть до культури та цивілізації не потребують додаткових доказів! Вони не лише совість свого народу, але і совість всього людства, проти якого варварські фанатики оголосили війну», – йдеться у відкритому листі.
За даними Європейського центру журналістики, минулого року Афганістан обіймав 118 місце за рейтингом свободи ЗМІ серед країн світу. У країні видавали 175 газет, зокрема 25 щоденних, друковані засоби масової інформації охоплювали 1 відсоток населення. Найбільший рівень довіри населення був до радіо.
Зазначимо, у серпні владу в Афганістані захопив терористичний рух «Талібан», внаслідок чого у країні почались масові репресії. Афганці та більшість іноземців масово покинули країну.
Додамо, репресії щодо письменників та журналістів зараз відбуваються й у Білорусі, де ліквідували ПЕН-центр та готують ліквідацію Союзу білоруських письменників.
Читайте також: Що варто почитати українською, щоб зрозуміти Афганістан і талібів
Джерело: TOLOnews
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості