Vivat

Пошкоджені після обстрілу харківської друкарні книжки представлять на виставці у США

19.06.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Обгорілі книжки з типографії Factor Druk, по якій росіяни скоїли ракетний удар, поїдуть на виставку в бібліотеку Конгресу США та закордонні музеї. Про це розповіла директорка видавництва Vivat Юлія Орлова в інтерв’ю для Суспільне Культура.

Після удару про друкарні директорці видавництва Vivat, що належить до того ж холдингу, що і Factor Druk, почали надходити пропозиції купити постраждалі книжки або експонувати їх за кордоном. Юлія Орлова розповіла, що невдовзі врятовані примірники вирушать на виставку в бібліотеку Конгресу США та в іноземні музеї. Продавати обгорілі видання не будуть: отримати їх можна буде за донат на ЗСУ або на відновлення друкарні.

 

«Це дуже тонкий лід в етичній площині: ми б не хотіли продавати їх, як комерцію. Іноді заробляти соромно — і це, на мою думку, саме така історія», — пояснила директорка видавництва. За її словами, внаслідок ракетного удару видавництво Vivat зазнало збитків на десятки мільйонів, а нині триває інвентаризація і видавництво чекає на висновки від торгово-промислової палати.

 

Vivat змогли врятувати 200 примірників «Мисливців за щастям» Валерія Пузіка та1500 примірників «Ізмарагду княгині Несвіцької» Олександра Ірванця — ці книжки передали на склад до того, як російська ракета знищила палітурний цех друкарні. Ці видання були представлені на спеціальному стенді видавництва Vivat під час Книжкового Арсеналу.

 

«Знаєте, найбільше вражав навіть не вигляд, а жахливий запах цих книжок. Люди могли подивитися, погортати знищені томи й відчути запах горя та війни. Це було дуже влучно й перегукувалося з концепцією фестивалю — “Життя на межі”», — прокоментувала Юлія Орлова.

 

Нагадаємо, росія скоїла масований ракетний удар по Основʼянському району Харкова, де розташована друкарня Factor Druk, 23 травня. Згодом видавництво Vivat оприлюднило перелік знищених видань. Відомі також видавництва, що постраждали від обстрілу.