видавці

Продажі у сфері культури за час карантину впали на 50% – опитування

02.04.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Представники українських креативних та культурних індустрій повідомляють, що за перші два тижні карантину падіння продажів у їхніх сферах в середньому склало 50% . Такі результати опитування оприлюднила Агенція економічного розвитку PPV Knowledge Networks.

 

Згідно з результатами дослідження, усі сфери креативних та культурних індустрій показують приблизно однаковий відсоток падіння продажів – в середньому 50% за перші два тижні карантину.

 

Також 72% респондентів вважають креативний бізнес у цілому більш вразливим і чутливим до наслідків COVID-19, ніж інші сфери.

 

 

38% опитаних креативних підприємців зазначили, що втратили більшу частину доходів під час карантину (близько 75% і більше). Тільки 8% респондентів відзначили, що карантин ніяк не вплинув на їхні доходи.

 

27% опитаних відповіли, що не можуть перевести бізнес в онлайн у принципі. Вони потребують спеціальних програм стимулювання.

 

54% відзначили, що зміни в організації роботи та бізнес-процесах будуть для них актуальними і після завершення карантину.

 

Крім цього, респонденти відзначили, що найбільше потребують спеціальний пакет економічного стимулювання (57%) та податкових пільг (48%), що підвищить попит на їхні послуги. Найменш затребуваними є часткове покриття видатків на зарплати працівникам (29%), гранти на пряму діяльність (34%) та діджиталізацію бізнесу (25%).

 

Також дослідження містить рекомендації для урядовців, депутатів та інших представників органів влади для підтримки представників українських креативних та культурних індустрій:

 

  • Розробити спеціальні комплексні програми на державному рівні, щоб знизити податкове навантаження на підприємців у креативних та культурних індустріях.
  • Розробити пакет економічного стимулювання та підтримки внутрішнього споживання продуктів та послуг креативних підприємців.
  • Розробити антикризові програми підтримки для креативних бізнесів, які не можуть працювати в онлайн-режимі (наприклад, пряму фінансову підтримку).
  • Розробити рекомендації для орендарів та орендодавців комерційної нерухомості задля зменшення орендної плати на період карантину (визначити типову процедуру розподілу втрат, розтермінування платежів).

 

Опитування було здійснене за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики. Всього було опитано 225 респондентів. Дослідження проводили з 23 по 30 березня 2020 року.

 

Повний звіт щодо проведеного опитування – за посиланням.

 

Днями ми повідомляли, що український сайт про дизайн Telegraf змушений призупинити свою роботу.

 

Друк коміксів через епідемію призупинило українське видавництво «Вовкулака».