House of Europe

Програма House of Europe відкрила новий конкурс грантів на переклади

01.04.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Програма ЄС House of Europe оголосила відкриття другого конкурсу грантів на переклад і видання художніх, а також науково-популярних книжок. Про це повідомляє прес-служба House of Europe.

Грантовий конкурс дозволить перекладачам отримати до 4 000 євро.

 

«Криза – це також час можливостей. На наших презентаціях ми постійно анонсували, що гранти на переклад будуть щовесни та щоосені. І вважаємо, що карантин, не привід пропускати грантові конкурси, а навпаки — можливість продумати і вдало підготувати заявку», – наголосила в коментарі Читомо Катерина Алимова,  програмна менеджерка House of Europe.

Гранти House of Europe покривають до 70% видатків на видання книжки та фінансують переклади професійної літератури, що стосується секторів House of Europe: культура та креативні індустрії, освіта, охорона здоров’я, медіа, соціальне підприємництво, робота з молоддю. Програма також прийматиме заявки на переклади та видання художньої літератури: прози, поезії, драми.

 

Гранти підтримуватимуть переклади з мов ЄС та мов національних меншин України на українську та з української на мови ЄС. 

 

Заявки можуть подавати видавництва або інші видавничі організації (включаючи приватних підприємців / ФОП), що зареєстровані в Україні чи ЄС — в тандемі з перекладачами. 

 

Отримати більше інформації про конкурс та подати заявку можна на сайті House of Europe.

 

«Ми вже вдруге відкриваємо гранти на переклад і звісно зробили висновки з попереднього конкурсу. Нова конкурсна заявка відрізнятиметься від попередньої, але не докорінно: ми залишили легкість та повну діджиталізацію у подачі заявки, різноманітність тем для літератури нон-фікшн, та підтримку художньої літератури.  Нам так само важливо побачити тандем видавництво-перекладач, зрозуміти вашу мотивацію, перевірити досвід команди. Та, залишаючи всі права видавництвам, заохочуючи продаж обраної книги, ми цього разу хотіли б побачити ваш детальний план просування та реалізації обраного проєкту. Це і є головне нововведення цього грантового конкурсу», – коментує Алимова. 

 

House of Europe («Дім Європи») — програма, що фінансується Європейським Союзом, створена з метою підтримки професійного та творчого обміну між українцями та їхніми колегами в країнах ЄС. Програма фокусується на культурі та креативному секторі, освіті, медицині, соціальному підприємництві, медіа та роботі з молоддю.  

 

House of Europe фінансує стажування, навчальні подорожі, нетворкінг, резиденції та інші форми професійного обміну. Програма підтримує творчу кооперацію та співпрацю між українцями та їхніми колегами з ЄС у галузі культури та креативної індустрії, а також планує організовувати молодіжні табори та студентський обмін між університетами в межах України.

 

Раніше повідомлялося, що Українська бібліотечна асоціація оголосила конкурс для бібліотекарів на участь у проєкті «Твори культуру: бібліотечні інноваційні послуги», який здійснюється за підтримки програми House of Europe.

 

Читайте також: Актуальні можливості для письменників, перекладачів і видавців